Wakacyjny Cut Crease + Halo makeup krok po kroku 4


Witajcie Kochani!
Dziś przychodzę do Was z rodzajem wpisu, który lubię najbardziej, a mianowicie tutorial. Lato nas niestety nie rozpieszcza więc można siedząc w domu dostać szału. Dla mnie lato to najbardziej zapracowany okres w roku, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało znaleźć mi się chwilę na stworzenie tego tutorialu. A łączyć będę ze sobą 2 techniki makijażu cut crease oraz halo makep tworząc wakacyjny look. Jesteście ciekawi jak to zrobić? To zapraszam do dalszej części wpisu gdzie pokażę krok po kroku jak wykonać owy makijaż.

Wakacyjny Cut Crease + Halo makeup krok po kroku: 

Krok 1: Na całą ruchomą powiekę rozprowadzam bazę pod cienie by przedłużyć trwałość makijażu.


Krok 2: Utrwalam bazę nakładając jasny matowy cień. Pozwoli mi to w późniejszych etapach zbudować ładne i płynne przejścia między kolorami.


Krok 3: W samo załamanie powieki oraz ponad załamaniem rozprowadzam jasny, matowy cień w kolorze brzoskwini.


Krok 4: W samo załamanie powieki rozprowadzam jasnoróżowy, matowy cień.


Krok 5: Na dolnej powiece także rozprowadzam jasnoróżowy matowy cień, makijaż będzie spójny dlatego kolory muszą przechodzić w tej samej kolejności zarówno na dolnej jak i górnej powiece.


Krok 6: W załamanie powieki pędzelkiem w kształcie kopytka rozprowadzam ciemniejszy odcień różu.


Krok 7: Ten sam ciemniejszy odcień różu rozprowadzam na dolnej powiece.


Krok 8: Tym samym pędzlem w załamanie powieki rozprowadzam cień wpadający w bordowe tonacje. Uzyskuje tym płynne przejście co w efekcie finalnym wygląda przyzwoicie.


Krok 9: Teraz dość kluczowym momentem jest nałożenie białego, kremowego cienie. Pamiętajcie aby to zrobić pędzlem z włosia syntetycznego. Biały cień wydobędzie i nasyci kolory nakładane w późniejszych etapach. Pilnujcie też symetrii na obu oczach i zróbcie to bardzo dokładnie. Pilnujcie też krawędzi, żeby była w miarę równa.


Krok 10: Teraz nakładanie cieni. W wewnętrzny kącik oka nakładam niebiesko-turkusowy cień i rozcieram do środka powieki dość precyzyjnym pędzlem.


Krok 11: W zewnętrznym kąciku oka także precyzyjnym pędzel nakładam jasnoróżowy ale połyskujący cień. Tworzę kontrast.


Krok 12: Na sam środek powieki nakładam puchowym pędzelkiem srebrzysty pyłek, który nada temu makijażowi błysku i rozświetli trochę oko.


Krok 13: Teraz została nam dolna powieka. Nakładam w zewnętrznym kąciku oka fioletowy, satynowy cień rozcierając go do środka.


Krok 14: W wewnętrznym kąciku oka nakładam niebieski pigment – nada to świetlistości i błysku.


Krok 15: Zaś na dolnej powiece w wewnętrznym kąciku oka nakładam pyłek z oko Violet Blush – opalizujący na fiolet i rozcieram w kierunku środka powieki. Cienie będą w płynny sposób przechodzić od najjaśniejszego do najciemniejszego. W zewnętrznym kąciku oka nakładam jeszcze delikatnie pigmentu z ignlota opalizującego we fiolet i rozcieram już w kierunku skroni.


Krok 16: Rysuję cieniutką ale dość wyciągniętą kreskę.


Krok 17: Tuszuje rzęsy i następnie doklejam pasek sztucznych.


Krok 18: Teraz twarz, ponieważ makijaż był zbyt skomplikowany i żeby nie poprawiać nałożonego podkładu wole zastosować technikę odwróconą czyli najpierw oko, a potem twarz – więc rozprowadzam podkład, korektor i pudruje twarz. Następnie konturowanie – bronzer, róż i rozświetlacz na szczyt kości policzkowych.


Krok 19: Podkreślam brwi – ja zawsze używam pomady z inglota nr.12 bo jest takim fajnym, chłodnym popielatym kolorem, idealnym dla blondynek.


Krok 20: Na usta nakładam pomadkę, według preferencji.


I można się cieszyć efektem końcowym :

 

Sam makijaż wymaga odrobiny zaangażowania, ale jak widzicie efekt jest tego wart. Połączenie tych dwóch technik ma przede wszystkim na celu optycznie powiększyć oczy, a kolory? To już kwestia indywidualna. Życzę Wam dobrej zabawy i czekam na wasze prace. Myślę też o nakręceniu filmu instruktażowego (krok po kroku) dajcie znać czy bylibyście zainteresowani.

xoxo, Patii.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarzy do “Wakacyjny Cut Crease + Halo makeup krok po kroku