Ultra Violet Cat’s Eye Makeup Tutorial 9


Witajcie Kochani czytelnicy!

Zaczął się nowy rok, trwa karnawał a wraz z nim karnawałowe szaleństwa. Różnego rodzaju imprezy tematyczne, studniówki, bale, bankiety. Zatem przyszłam z propozycją makijażu, takiego o jaki Panie idąc na taką imprezę wybierają najczęściej, czyli kocie oko w modnym kolorze tego roku jakim jest Ultra fiolet w instruktażu krok po kroku, abyście mogły wykonać go same jeżeli nie macie możliwości wybrać się do makijażystki.

Dodam tylko że fiolety i turkusy kocham od zawsze, zatem możecie zauważyć po kolorze włosów, że tutorial przygotowałam dość spory czas temu, tylko nigdy nie było okazji, żeby go opublikować. Ale żeby nie przedłużać jeżeli jesteście ciekawi jak wykonać makijaż z powyższego zdjęcia zapraszam dalej.

Krok 1:

Makijaż oka zaczynam od nałożenia bazy pod cienie, która przedłuży mi trwałość cieni.


Krok 2:

Nakładam czarną bazę pod cienie z palety Sleeka ale może to też być czarny kajal, kredka bądź eyeliner. Rozprowadzam produkt na powiece równomiernie palcem.


Krok 3:

Czystym puchatym pędzlem rozcieram granicę nałożonego czarnego cienia.


Krok 4: 

Zimnym, matowym brązem zaznaczam załamanie powieki.


Krok 5: 

Tym samym cieniem zaznaczam delikatnie dolną powiekę w zewnętrznym kąciku oka.


Krok 6: 

Zewnętrzny kącik oka górnej powieki zaznaczam ciemnofioletowym cieniem z połyskującymi drobinkami. Nakładam cień MACa Mineralshadow.


Krok 7:

Na cała ruchomą powiekę płaskim pędzlem nakładam satynowy cień inglot w kolorze fioletu,dbając o płynne przejście cieni.


Krok 8:  

Do 3/4 długości dolnej powieki  nakładam czarną konturówkę w żelu z inglota, po to by podobnie jak w przypadku górnej powieki zyskać intensywność nakładanych cieni.


Krok 9: 

Wracam do puchatego pędzla i rozcieram nim ponownie granice narysowanej czarnej kreski, pozwoli mi to uzyskać efekt przydymionego makijażu.


Krok 10: 

Tym samym puchowym pędzlem rozprowadzam fioletowy, satynowy cień który nakładałam wcześniej na cała ruchomą powiekę.


Krok 11:

Na pozostałą część dolnej powieki nakładam turkusowy cień o satynowym wykończeniu z inglota.


Krok 12: 

W wewnętrznym kąciku oka także nakładam i rozprowadzam turkusowy cień.


Krok 13:

Na linii wody także nakładam czarną konturówkę w żelu z inglota, aby wzmocnić efekt makijażu.


Krok 14: 

Na górnej powiece wzdłuż linii rzęs rysuję kreskę płynnym eyelinerem.


Krok 15: 

W wewnętrznym kąciku eyelinerem zaznaczam jeszcze taki dziubek, który nada oku kształt migdała. Tuszuje rzęsy i doklejam sztuczne rzęsy.


Krok 16: 

Pomadą inglota podkreślam brwi.


Krok 17:

Następnie nakładam na  twarz podkład, korektor, puder, bronzer, róż i rozświetlacz. Makijaż wykonuję techniką odwróconą.


Krok 18: 

No i na sam koniec maluje usta. Z racji że makijaż oka jest dość mocny stawiam na delikatne brzoskwiniowe kolory ale w płynnej pomadce, żeby makijaż ust był trwały.


Efekt końcowy: 

Jak Wam się podoba taka propozycja makijazu? Dajcie koniecznie znać, jeśli go odtworzycie koniecznie pochwalcie się zdjęciami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 komentarzy do “Ultra Violet Cat’s Eye Makeup Tutorial