Targi Beauty Forum 2017 i mistrzostwa makijażu – relacja 2


Witajcie!
Jak wiecie w sobotę i niedzielę 11 – 12 marca 2017 odbył się jubileusz 20 – tych targów z branży Beauty, znane jako Beauty Forum. Miałam możliwość uczestniczyć w targach, ale w tym roku widziałam to wszystko z troszeczkę innej perspektywy niż do tej pory mi się zdarzało.

Tegoroczne targi były dla mnie wyjątkowe z tego względu, że miałam możliwość uczestniczyć w Ogólnopolskich mistrzostwach makijażu o puchar Blue Diamond. Tematem mistrzostw był ”Steampunk – cyber makeup”. Przyznam, że każdy z uczestników miał swoją interpretacje tego tematu, każdy z nich jednak prezentował się znakomicie.

Konkurs rozpoczął się testem z zakresu teorii kosmetyki, podstaw dermatologii, anatomii i fizjologii, fizykoterapii, chemii kosmetycznej, znajomości aparatury kosmetycznej i marketingu usług kosmetycznych. Mnie ten test zajął dosłownie kilka minut, poszłam jak burza. Jeżeli chodzi o część praktyczną na wykonanie makijażu mieliśmy 75 min, tutaj także wykonałam swoją pracę przed wyznaczonym czasem.

Moją modelką była Marta znana jako Blue Astrid, gdy dowiedziałam się jaki jest temat konkursu od razu wiedziałam kto mi będzie towarzyszył. Jeżeli chodzi o emocje, przyznam szczerze, że były niesamowite. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ręka ani razu mi nie zadrżała. Byłam bardzo dumna ze swojej pracy i coś mi podpowiadało, że się uda zająć podium.

Jak widzicie wszystkie prace prezentowały się pięknie, nawet był jeden rodzynek, makijaż wykonany na Panu. Najgorsze z tego wszystkiego był czas oczekiwania na wyniki, czas się dłużył. Konkurs zakończył się ok.13 a wyniki ogłoszono kilkanaście minut po godz. 16. Jednak udało się mnie zorganizować czas tak, by szybciej upłynął. Zrobiłyśmy sobie wycieczkę krajoznawczą, a przy okazji zakupy.

Wystawiało się naprawdę wiele marek do których miałam ochotę zajść np. Kryolan, Inglot, Golden Rose, NYX, Makeup Studio, Makeup  Atelier Paris, Glam Box, Neo Nail, sklep Let’s Beauty czy Kosmetykomania. Niestety udało mi się znaleźć czas aby zajść do Maestro i Bikora, wszystkie wyżej wymienione marki cieszyły się taką popularnością, że wszędzie kolejki na min. godzinę stania, a ja niestety byłam czasowo troszkę ograniczona.

Prócz marek wystawiały się również szkoły makijażu i charakteryzacji. Można było obserwować pracę uzdolnionych uczniów danych szkół.
Ogólnie całe wydarzenie było połączone z II ogólnopolskim świętem makijażu ”The Makeup Day”. W związku z tym była przygotowana dodatkowa scena, gdzie można było być uczestnikiem na różnego rodzaju otwartych warsztatach makijażu czy charakteryzacji. Warsztaty te były prowadzone przez całą śmietankę Polskiego wizażu. Dzięki takiemu świętu była to doskonała okazja do poznania wielu fantastycznych osób, mnie udało się uściskać KatOsu i wyznać jej, że to ona mnie inspiruje do pracy:

Miałam też okazję spotkać i poznać przepiękną Joannę Krupę :

Było wiele znanych osobistości takich jak Edyta Górniak, Michał Szpak, Ewa Chodakowska, Red Lipstick Monster, Karolilna Zientek, Daniel Sobieśniewski, Kamila Patyna i pewnie jeszcze wiele innych o których nie wiem…. jednak tutaj czas był moim wrogiem i nie zdążyłam podejść do każdego, przywitać się i poprosić o zdjęcie. Jednak wierzę, że uda się za rok!

Miałam też okazję przywitać się z wieloma znajomymi ze spotkań blogowych i nie tylko, akurat śmiesznie się złożyło, że Wiktoria uczestniczyła razem ze mną w mistrzostwach, więc miałyśmy okazję razem zdrowo rywalizować. Udało mi się także przywitać z Alicją, wiem że była Natalia i Monia jednak z nimi nie udało mi się spotkać.

Jak widać na zdjęciach tłumy były spore, nic więc dziwnego że nie wszystkich byłam w stanie w tym tłumie znaleźć i się przywitać. Pewnie czekacie na wyniki mistrzostw? Tak, w końcu wybiła godzina 16 i to był z tego wszystkiego najbardziej stresujący moment dla mnie, a w głowie myśli: Wyczytają moje nazwisko? Po prezentacji modelek i autorów makijaży na nich wykonanych przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

No i stało się! Wywalczyłam sobie 3 miejsce. Udało mi się stanąć na podium. W końcu! Po tylu latach samodoskonalenia, po tylu próbach… Wniosek? Nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń, trzeba walczyć do końca. Mnie wszystkie porażki motywowały, a sukces bardzo uskrzydla. Niesamowite uczucie i warto było walczyć i zdobyć 3 miejsce. Nie spocznę na laurach i za rok spróbuje zawalczyć o 1 miejsce.

Chciałam też kilka słów napisać o mojej szkole, Szkole Policealnej im.prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, bo to też dzięki niej miałam możliwość wzięcia udziału w tym konkursie i z czystym sumieniem mogę śmiało powiedzieć, że też przłożyłą rękę do mojego sukcesu. Szkoła w której się kształcę uważam jest najlepszą szkołą Policealną w Olsztynie. Do wyboru ma wiele kierunków z dziedziny społeczno-medycznych. Ja wybrałam kierunek Technika Usług Kosmetycznych i uważam, że to była słuszna decyzja. Wysoko wyspecjalizowana kadra nauczycielska pozwoli zdobyć wiedzę oraz nowy zawód. Mnie zostało niecałe pół roku nauki… nawet nie wiem kiedy ten czas tak zleciał? Szkoła często idzie na rękę uczniom, jeżeli pojawiają się jakieś problemy życiowe, osobiste, zdrowotne. Jednak najważniejsze jest to, że potrafi zmobilizować i zachęcić do działania, przez co człowiek ma możliwość rozwoju. Ja za to bardzo chciałam podziękować, a wszystkim szukających nowej szkoły, nowego zawodu z zakresu

 • Technik masażysta
 • Ratownik medyczny
 • Technik elektroradiolog
 • Terapeuta zajęciowy
 • Opiekunka dziecięca
 • Higienistka stomatologiczna
 • Opiekun w domu pomocy społecznej
 • Opiekunka środowiskowa
 • Asystent osoby niepełnosprawnej
 • Technik usług kosmetycznych
 • Technik farmaceutyczny
 • Opiekun medyczny
 • Asystentka stomatologiczna
 • Technik sterylizacji medycznej
 • Technik bezpieczeństwa i higieny pracy
 • Protetyk słuchu
 • Technik eksploatacji portów i terminali
 • i wiele innych

chciałam powiedzieć, że lepszej szkoły kształcącej w tych kierunkach nie znajdziecie. Czas zleci tak szybko, że sami będziecie zaskoczeni, tym bardziej, że na zajęcia chodzi się ochoczo.
Jeżeli jesteście zainteresowani rekrutacją to zapraszam – tutaj. Można też śledzić życie szkoły na oficjalnym FP.

Ktoś z Was był na targach? Jakie są wasze wrażenia? 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Targi Beauty Forum 2017 i mistrzostwa makijażu – relacja