Samoprzylepne ozdoby 1


Witam,

Dziś chciałam napisać o czymś, co coraz bardziej podbija rynek kosmetyczny. Są to bardzo dziwne akcesoria do wykonywania makijażu – samoprzylepne ozdoby na oczy i/lub usta. Z niedowierzaniem a jednocześnie fascynacją odkryłam tą nowość kosmetyczną. W Polsce nie jest ona jeszcze na tyle popularna, żeby można było dostać takie produkty w zwykłej drogerii. Natomiast moje odkrycie dokonało się na targach kosmetyczno-fryzjerskich URODA w Gdańsku. Ze stanowiska marki Peggy Sage wzięłam katalog Jesień-Zima 2012 i  znalazłam tam zdjęcia, które mnie zainteresowały :

Piękna, ozdobna, przyklejana kreska eyelinera. Urzekło mnie to – co prawda wybór z katalogu nie jest zbyt szeroki, ale  postanowiłam, że kiedyś to wypróbuje . Być może w niedalekiej przyszłości. Ale… co z tym idzie? Zaczęłam szukać informacji na ten temat. I doszukałam się …

 

Doszukałam się informacji takich, że wynaleziono ten sposób wykonywania makijażu dla osób, które nie potrafią namalować równych kresek. Makijaż na obecny sezon – The Trendsetter Look bazuje na wyrazistych, grubych liniach. Żeby się nie namęczyć – naklejanych…A na stronie Sephory można kupić zestaw gotowych kresek. Składają się na niego 4 pary naklejek: dwie czarne i dwie zdobione kryształkami Swarovskiego, a cena to 59 dolarów. Podobno można ich używać wielokrotnie.

Brzydkie i dziwaczne, a może jednak łatwe i wygodne ?? Niestety to musicie ocenić sami …

Na stronie internetowej sklepu Galilu.pl też odnalazłam kreski do naklejania na powieki. Nalepki od Mily Make Up tworzą bardzo teatralny wyglądów – w sam raz do makijaży artystycznych. Nalepki są proste w użyciu i niestety, niezbyt tanie. Jedno opakowanie kosztuje 85 złotych. Mily oferuje również sztuczne rzęsy do przyklejania wokół oczu.

Jednak trzeba przyznać , że w jakiś sposób jest to wygodny gadżet dla dziewczyn, które mają problem w wykonaniem równej kreski lub problemu rozmazanego makijażu ( tusz, eyeliner ) .

Nalepki Mily znajdziecie na stronie www.galilu.pl.

 

 Naklejany tatuaż na usta :

Już nieco bardziej nam znane tzw. tatuaże na usta w jakiś sposób też mnie zaintrygowały. Dlaczego ? Ponieważ techniki makijażu niewiarygodnie albo poszły do przodu albo to ludzie stają się zbyt wygodni i starają ułatwić sobie życie, takimi wynalazkami. Kosmetyka oferuje z dnia na dzień coraz szerszy zakres nowości.  I naklejane nalepki na usta tzw. tatuaże są jedną z nich.

Sposób użycia takich nalepek ? 
1. Upewnij się, że usta są czyste i suche.
2. Oderwij jeden listek tatuażu.
3. Dopasuj do ust (jak potrzeba dotnij na wymiar) WAŻNE !!! (tatuaż dopasuj do ust w pozycji jakbyś mówiła literę A)
4. Zdejmij folię ochronną.
5. Przyłóż tatuaż do ust (pamiętaj dopasuj do ust w pozycji jakbyś mówiła literę A)
6. Zwilż papier i odczekaj około 20 sekund.
7. Usuń delikatnie papier.
8. Poczekaj aż tatuaż wyschnie.
9. Dla lepszego efektu możesz użyć błyszczyka.
Tatuaż usuwamy oliwką pielęgnacyjną lub pillingiem.

Unikaj tłustych potraw, jeżeli to możliwe do picia używaj słomki. Utrzymuje się 8-10 godzin. Nawet gwiazdy show-biznesu uległy temu wynalazkowi :

Naklejane cienie do powiek : 

Oczywiście! Są efektowne i można je dostać na allegro! Jest ich wiele, mają przeróżne wzory, a najważniejsze … Nakłada się je w kilka sekund!  Jedynym ich pulsem jest to, że jest ich szeroka gama wyboru i nie wymaga wysiłku nałożenie takiego o ile to można nazwać ” makijażem ” .

 

 

 A jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Ja chyba zdecyduje się na wypróbowanie tych wynalazków w niedalekiej przyszłości .


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Samoprzylepne ozdoby