Róż, rozświetlacz i bronzer. 1


Witam specjalnie na życzenie jednej z czytelniczek piszę dziś o rozświetlaczach i bronzerach.  Więc na jej prośbę piszę poniższą notkę, mam nadzieje że skorzysta na tym więcej osób.  🙂

 

Rozświetlacz: 

Perfekcyjnie matowa skóra nie jest już nieodłącznym elementem makijażu. Obecnie bardzo modny jest wizerunek w stylu glamur , którego charakterystyczną cechą jest gładka połyskująca skóra. Efekt satynowego połysku można uzyskać za pomocą highlighterów (rozświetlaczy), które korzystnie prezentują się w promieniach słońca. Kosmetyki te rozświetlają skórę, dzięki zawartości pryzmatycznych pigmentów odbijających światło. Są transparentne i nie posiadają właściwości kryjących.

Rodzaje Highlighterów (rozświetlaczy) :

 • kremy, żele, płynne emulsje rozświetlające – można stosować punktowo zarówno, jak i na duże powierzchnie. Aplikuje się je na lub pod podkład. Jeśli masz ładną cerę możesz zmieszać highlighter ( rozświetlacz) z podkładem (przed nałożeniem na skórę), dzięki temu efekt rozświetlenia będzie bardziej subtelny.
 • Sztyfty i kompakty rozświetlające –  tego rodzaju kosmetyki, ze względu na ich intensywny połysk, stosuje się  punktowo.  Najczęściej rozświetlane miejsca to skronie, kości policzkowe, łuki brwiowe i usta.  Tego rodzaju kosmetyki bezpośrednio stosuje się na podkład.
 • pudry rozświetlające – mogą być aplikowane zarówno na duże powierzchnie jak i punktowo. Im więcej rozświetlającego pudru nałoży się na skórę, tym efekt rozświetlenia będzie większy.  Kosmetyki te stosuje się po nałożeniu tradycyjnego pudru.

PAMIĘTAJ! 

 • Zbyt duża ilość highlightera (rozświetlacza) o intensywnym połysku zastosowana w strefie T może spowodować efekt tłustej skóry.
 • Rozświetlacze podkreślają zmarszczki, rozszerzone pory i zanieczyszczenia skóry.
 • Rozświetlacze pięknie podkreślają kolor opalenizny, sprawiają że skóra wygląda na zdrową i dobrze nawilżoną.

 

Róż:

Róż jest kosmetykiem, który może ożywić, odświeżyć i odmłodzić twarz, a także wymodelować jej kształt. Dzięki niemu makijaż staje się spójny a twarz uzyskuje efekt przestrzenny.

Tonacje kolorystyczne:

Wybór koloru różu jest subiektywny, nie należy zapominać o tonacji skóry. Kolorystyka różu również wpływa na zmianę kształtu kości policzkowych. Aby je uwypuklić najlepiej zastosować jasne odcienie, najlepiej z połyskiem. W przypadku, gdy kości policzkowe mają pomniejszone trzeba użyć ciemnych matowych odcieni.

Rodzaje różów:

 • róż w żelu – Aplikuje się go bezpośrednio na skórę. Nie posiada właściwości kryjących. Najlepiej prezentuje się na opalonej skórze
 • róż w płynie – Ma rzadką konsystencje, można go aplikować bezpośrednio na skórę . Ma niewielkie właściwości kryjące, odpowiedni jest dla osób o ładnych cerach, stosuje się go do delikatnych, subtelnych i naturalnych makijaży.
 • róż w kremie – Ma gęstą konsystencje, może być stosowany bezpośrednio na skórę jak i każdy rodzaj podkładu (zawsze przed aplikacją pudru!). Nie jest odpowiedni dla osób z rozszerzonymi porami i zmianami trądzikowatymi.
 • róż w kamieniu – Dostępny jest w wielu wariantach : matowym, perłowym, brokatowym, kryjącym i transparentnym. Aplikuje się go po nałożeniu pudru, jest najczęściej stosowany. W zależności od techniki rozprowadzania różu prasowanego, można wykonać bardzo subtelne lub dynamiczne makijaże. Aplikacja jest bardzo prosta i szybka.
 • róż wypiekany – ma twardą konsystencje, co sprawia że jest niezwykle wydajny. Podobnie jak róż prasowany aplikowany jest po nałożeniu pudru. Kosmetyk nie posiada właściowości kryjących, a efekty jakie można uzyskać są subtelne.
Umiejętne rozprowadzenie różu wymaga dużej wprawy, znajomości kształtów twarzy. Najważniejsze w aplikacji różu jest to, aby dobrze rozetrzeć granice pomiędzy odcieniem twarzy a kolorem różu.

Bronzery:

Głównym zadaniem brązerów  jest zmiana odcienia skóry na imitujący efekt naturalnej opalenizny. Dzięki czemu twarz wygląda na zdrową i wypoczętą. Brązery z reguły nie mają właściwości kryjących. Aby efekt zastosowania brązera jest zadowalający, należy pamiętać o wyborze odpowiedniego odcienia, dopasowanego do stopnia jasności karnacji.

Rodzaje brązerów:

Kosmetyki te najlepsze są dla osób o opalonej skórze, ponieważ pogłębiają i wzmacniają kolor opalenizny. Żele nakłada się bezpośrednio na skórę, dzięki czemu uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Ze względu na to, że nie można ich nakładać na rozprowadzony wcześniej podkład,

 • Kremy brązujące –  Kremy gwarantują uzyskanie subtelnego efektu. Dzięki temu, że dostępne są w kilku odcieniach, efekt opalenizny można uzyskać przy każdym rodzaju karnacji. Kremy nakłada się bezpośrednio na skórę.
 • Pudry brązujące – najczęściej stosowane kosmetyki spośród wszystkich dostępnych brązerów to pudry brązujące. Należy pamiętać, że aplikuje się je zawsze po nałożeniu klasycznego pudru. Metoda ta zapewnia równomierne rozłożenie produktu i zapobiega powstawaniu plam.
 •  Pudry prasowane – pudry opalizujące w swoim składzie zawierają rozświetlające drobinki, które wygładzają skórę i zapewniają jej piękny połysk. Opalizujące wersje pudrów bardzo korzystnie prezentują się w świetle  słonecznym. Pudry brązujące w całkowicie matowej wersji są kosmetykami najczęściej stosowanymi do modelarzu twarzy.
 •  Pudry wypiekane – ten rodzaj pudrów ma twardą konsystencję, dzięki czemu kosmetyk Jest bardzo WYDAJNY I TRWAŁY. Pudry wypiekane równomiernie się rozprowadzają i dają efekt naturalnej opalenizny.
 • Pudry w kulkach-występują wyłącznie w wersji błyszczącej. Kulki zrajdujące się w opakowaniu mają różne odcienie, które dzięki zmieszaniu umożliwiają uzyskanie subtelnego efektu. Pudry te stosuje się najczęściej na wybrane partie twarzy.
 • Mozaiki – to kosmetyki, które składają się z więcej niż jednego koloru pudru. Sprasowanie różnych odcieni jeden produkt zwiększa jego użyteczność. Poszczególne odcienie można stosować samodzielnie lub łączyć ze sobą.
 • Pudry sypkie – mają intensywny kolor i ‘połysk. Kosmetyki te są bardzo przydatne w czasie sesji zdjęciowych. Za ich pomocą w łatwy i szybki sposób można uzyskać różnorodne efekty

Do punktowej aplikacji pudrów rozświetlających najlepszy jest pędzel Fan (promieniście rozłożony, plaski wachlarz). Dzięki niemu produkt rozkłada się równomiernie i cienką warstwą, Aby łatwiej było pobrać kosmetyk, wysypuje się go na wieczko opakowania lub chusteczkę higieniczną. Przed aplikacją należy opukać pędzel, żeby usunąć nadmiar kosmetyku. Błyszczące drobinki jeśli osypią się na twarz, bardzo ciężko będzie usunąć. Jeżeli puder ma być aplikowany na całej twarzy, pędzel można zastąpić welurowym puszkiem, który znacznie skróci czas nakładania kosmetyku.

 

 

PAMIĘTAJ!

 • Brązery zawierające w swym składzie połyskujące drobinki mogą podkreślać nawet najdrobniejsze zmarszczki.

 

No to by było na tyle. Jeżeli coś jest jeszcze nie jasne proszę śmiało pytać – nie gryzę.
Jeżeli chcielibyście bym o czymś napisała to zachęcam do pytań i próśb pod notką. Jeżeli ktoś się wstydzi, to w zakładce ”kontakt” można również mnie złapać na Facebooku, gadu-gadu czy wysłać e-maila. Chętnie odpowiem na każde pytanie.
Zapraszam także na kanał Facebooka, aktualnie trwa wybór loga do strony.  Jednocześnie kieruje się z prośbą  do osób, które są z okolic Gdyni i w najbliższym czasie będą organizować sesje – mam pewną znajomą która zajmuje się wizażem… żeby ktoś pomógł jej zrobić pierwsze kroki w tym kierunku i zabrał ją na sesje TFP.
A oto link do niej na maxmodels: MONIKA

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Róż, rozświetlacz i bronzer.