Pink Sky makeup tutorial 21


Witajcie!
Mamy już maj, a za oknami szaro i buro… nic więc dziwnego, że tęsknimy za wiosną. Ta szaro, bura pogoda za oknem zainspirowała mnie do stworzenia ultra kolorowego makijażu. Bardzo się cieszę, że tak ciepło go przyjęliście, dlatego też postanowiłam przedstawić jego wykonanie krok po kroku dla Was.

Połączenie turkusu, zieleni, róży i fioletu to coś, co bardzo kojarzy mi się z wiosną, kwitnącymi kwiatami, zielenią trawy, ciepłym powietrzem i niebieskim niebem. Dlatego też nie zabraknie tych barw w makijażu, który wykonamy. Sam makijaż wydaje mi się jest łatwy w wykonaniu i nie zajmuje nie wiadomi ile czasu aby go wykonać. Zatem pędzle idą w ruch i przechodzimy do

Krok 1: 

Na ruchomą powiekę nakładam bazę pod cienie, która utrwali mi cały makijaż oka.


Krok 2: 

Na całą ruchomą powiekę nakładam biały, matowy cień, który będzie moim cieniem bazowym. Nałożenie cienia na bazę pozwoli mi blendować pozostałe cienie, a biały także podbije kolor pozostałych cieni.


Krok 3:

Poniżej dolnej powieki nakładam brzoskwiniowy cień. Tym samym profiluje sobie kształt oka, w moim przypadku chcę aby oko było na styl kociego oka, więc mocno wyciągam dolną kreskę w kierunku skroni.


Krok 4: 

Ten sam cień nakładam puchowym pędzelkiem powyżej załamania powieki. Stworzy mi to płynne przejście pomiędzy innymi cieniami, które będę aplikować w późniejszych etapach.


Krok 5:

Poniżej wcześniej zaaplikowanego cienia, dużym puchatym pędzlem nakładam jasny róż. Cienie rozcieram aby między nimi powstało płynne przejście.


Krok 6: 

Zewnętrzny kącik oka obrysowuje czarną kredką.


Krok 7: 

Czarną kredkę rozcieram, jednocześnie dodając matowego bakłażanowego cienia.


Krok 8: 

Ten sam bakłażanowy cień nakładam w załamanie powieki pędzlem tzw. kopytkowym tworząc lekkie ”cut crease”.


Krok 9: 

Na dolną powiekę, w zewnętrznym kąciku nakładam metaliczny, ciemnozielony cień, by nieco podkreślić oko.


Krok 10: 

Na pozostałą część dolnej powieki nakładam turkusowy, metaliczny cień tworząc przy tym płynne przejście z pozostałymi cieniami.


Krok 11: 

Na górnej powiece w zewnętrznym kąciku oka nakładam fioletowy, metaliczny cień.


Krok 12: 

Na sam środek ruchomej powieki nakładam metaliczny, różowy cień pilnując aby ładnie się połączył z wcześniej nałożonym fioletem.


Krok 13: 

W samym wewnętrznym kąciku oka nakładam opalizująco na różowo pyłek KOBO. Nakładam go dokładnie małym kulkowym pędzlem rozcierając do środka górnej jak i dolnej powieki, aby powstało płynne przejście między kolorami.


Krok 14: 

Jeżeli chcecie dodać jeszcze więcej blasku to na środek powieki można nałożyć różowy pigment.


Krok 15: 

Następnie rysuję kreskę płynnym eyelinerem wyciągając mocno ”jaskółkę” – w przypadku kiedy nie chcecie doczepiać rzęs, ta kreska może być delikatniejsza. Następnie tuszuje rzęsy,maluje linię wody dolnej powieki czarną kredką i przyklejam rzęsy.


Krok 16: 

Następnie przystępuje do makijażu twarzy. Nakładam podkład, korektor puder i konturuje twarz za pomocą bronzera, różu i rozświetlacza.


Krok 17: 

Podkreślam brwi.


Krok 18: 

Na sam koniec maluje usta płynną pomadką.


I można cieszyć się efektem końcowym:


Jak Wam się podoba taki makijaż?

Zapraszam także do śledzenia moich profili na:

xoxo Patii.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

21 komentarzy do “Pink Sky makeup tutorial