Makijaż na walentynki krok po kroku – sparkling love 2


valentinesday-hanging-hearts

Witajcie!

Z okazji zbliżających się walentynek przygotowałam dla Was makijaż, który idealnie wpasuje się w tą okazję na wieczorne wyjście/randkę itp. Makijaż, który podkreśli oko, nada charakteru ale jednocześnie będzie zmysłowy i delikatny. Makieup jest bardzo prosty w wykonaniu jednak wymaga użycia specyficznych kosmetyków takich jak pigmenty jeżeli chcielibyście uzyskać zbliżony efekt. Zatem jeżeli jesteście jak wykonać makijaż z poniższego zdjęcia, zapraszam Was dalej, do części tutorialu gdzie pokażę Wam krok po kroku jak go wykonać.

IMG_3148-horz


 

1

Krok 1: Na ruchomą powiekę nakładam bazę pod cienie Sephora i rozprowadzam na całej powierzchni, na której będę wykonywać makijaż.
Krok 2: Dla ułatwienia przyklejam taśmę i czarną kredką Golden Rose Smokey rysuję kreskę, która wzmocni makijaż i jednocześnie podkreśli zewnętrzne kąciki oczu.
Krok 3: Wcześniej narysowaną kreskę rozcieram dowolnym pędzlem, chodzi o to by kreska nie była zbyt wyraźna.


 

2

Krok 4: Puchowym pędzlem ponad załamanie powieki nakładam cień przejściowy w odcieniu beżu lub jasnego brązu. Ważne aby cień był matowy. Ja użyłam cienia z palety Maybelline The Nudes.
Krok 5: W załamanie powieki oraz delikatnie ponad nią tym samym pędzlem nakładam nakładam ciemniejszy i cieplejszy odcień brązu. Użyłam również do tego cienia z palety Maybelline The Nudes.
Krok 6: Czarnym cieniem z tej samej palety delikatnie wzmacniam roztartą wcześniej kredkę. Cień rozprowadzam od zewnętrznego kącika oka do środka powieki. W późniejszych etapach makijażu spowoduje to, że cienie będą płynnie przechodzić.


 

3

Krok 7: Na cała ruchomą powiekę nakładam cień MAC Dazzleshadow Let’s roll metodą na mokro.
Krok 8: W wewnętrznym kąciku oka nakładam Inglot Star Dust pigment nr 111
Krok 9: Na górnej powiece, wzdłuż linii rzęs rysuję kreskę eyelinerem w płynie Eveline.


 

4

Krok 10: Ściągam taśmę. Na dolnej powiece, tą samą czarną kredką którą rysowałam na górnej powiece kreskę i  ją  rozcierałam, rysuje kreskę na dolnej powiece do 3/4 długości oka.
Krok 11: Następnie puchowym pędzlem z odrobiną brązowego cienia, który rozcierałam w załamanie powieki rozcieram kredkę i jednocześnie aplikuje cień na dolej powiece.
Krok 12: Na dolną powiekę precyzyjnym pędzlem aplikuje i rozcieram cień Rolling in the grass N10 Spehora, w zielonym odcieniu. Tutaj jednak daje Wam dowolność… możecie użyć dowolnego cienia, który podkreśli waszą tęczówkę.


 

5

Krok 13: Pomiędzy różowy pigment, a zielony cień nakładam złoty cień z palety The Balm Voyage i rozcieram tak, by nie było widać granic między cieniami.
Krok 14: Tuszuje dokładnie górne i dolne rzęsy.
Krok 15: Wykonuje makijaż twarzy. Nakładam bazę, podkład, puder i konturuje twarz.


 

6

Krok 16: Podkreślam brwi i nie zapominam także o rozświetleniu przestrzeni pod brwiami.
Krok 17: Można cieszyć się gotowym efektem.

IMG_3056-tile


 

A tak makijaż prezentuje się w całości :

IMG_3135-horz IMG_3156-horz IMG_3238-horz IMG_3246-horz

Jak Wam się podoba taka wersja makijażu walentynkowego?

Przy okazji chciałam Wam, Moi mili życzyć z okazji Dnia Walentego dużo miłości!Ślę całusa ogromnego, uwielbiam Was swym sercem małym. Słodkie całuski!

Salt shaker with hearts inside. Happy Valentines day . Vector illustration.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Makijaż na walentynki krok po kroku – sparkling love