Kolorowe soczewki od OPTIVA.pl


Witam wszystkich !
Wracam dziś do Was z nietypowym wpisem,  mianowicie dziś będzie trochę o soczewkach. Często jest tak, że mając włosy proste – chcemy aby były kręcone, gdy jesteśmy niskie to zakładamy wysokie szpilki, a osoby wysokie marzą by zostać niższym. Ci co mają piegi – nie chcą ich mieć, a Ci co ich nie mają – marzą o nich. To samo tyczy się koloru oczu. Zawsze chciałam mieć inny kolor oczu niż szary, i naprzeciw moim oczekiwaniom wyszła firma Optiva. Nie mam wady wzroku, zatem, czy takie soczewki to dobry pomysł? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu.

 Od producenta:

Maxvue Vision Polska przedstawia największy w Polsce wybór kolorowych soczewek kontaktowych, nie tylko tradycyjne soczewki 3 tonowe, ale również ostatnie produkty takie jak Glamour, Glow, Fusion Colors oraz serie soczewek Big Eyes oraz Crazy Eyes.
ColourVue – to przełom w kolorowych soczewkach kontaktowych.
Wyprodukowane z opatentowanego materiału hydrożelowego, który zapobiega uszkodzeniu rogówki. Colourvue dzięki doskonałej przepustowości tlenu są komfortowe dla Twojego oka. Soczewki są wytwarzane przy użyciu opatentowanej technologii Lathe Cut oraz metody trójwarstwowego nakładania kolorów, zapewniają bezpieczne użytkowanie bez żadnych efektów ubocznych. Soczewki dostępne w różnych kolorach odcieniach i wzorach dostępne dla oczu ciemnych i jasnych. ColourVue posiadają Europejski certyfikat CE, ISO9001
Więcej informacji –> tutaj <–

Moja opinia:  

Soczewki przyszły do mnie zapakowane w kartonowe pudełeczko. Każda z soczewek była zanurzona w płynie w oddzielnym opakowaniu, co daje gwarancję sterylności. Na kartonowym opakowaniu w którym znajdowały się soczewki znajdziemy wszystkie niezbędne informacje od koloru soczewek czy też mocy, do terminu przydatności.

Wygląd: Soczewki ColourVUE 3Tones 8.6 Green to soczewki o średnicy 14 mm, naturalna źrenica ma średnicę 12,2 mm, a zatem soczewki delikatnie powiększają oczy, ale robią to w bardzo naturalny sposób. Same soczewki wyglądają na oku naturalnie, a znajdziemy na nich 3 kolory: czarny, limonkowy i żółty. Dzięki temu moje szare tęczówki po założeniu soczewek naprawdę wyglądają jakby były zielone. Przez to, że wyglądają naturalnie nikt nawet nie zauważył zmiany koloru moich oczu.

Wygoda: Soczewki ColourVUE 3Tones 8.6 Green są tak zaprojektowane, że nawet osoby, które nie mają wprawy w rozróżnianiu, która soczewka jest  „lewa” lub ,,prawa” nie będą miały problemu, ponieważ część, która ma dotykać tęczówki, jest bardziej wyblakła. Zakładanie soczewek na początku bywa trudne, ale wszystko jest kwestią wprawy i jest do wypracowania. Natomiast jeżeli chodzi o sam komfort noszenia muszę przyznać, że zaskoczyłam się bardzo pozytywnie. Soczewek w ciągu dnia nie czuć, nie ma efektu mgły czy uczucia uwierania. Soczewki bardzo dobrze dopasowują się do oczu i nie przesuwają się z każdym ruchem gałki ocznej, oraz jak wcześniej wspomniałam nie przeszkadzają w codziennych czynnościach – są praktycznie niewyczuwalne. Zostały stworzone z miękkiego i delikatnego materiału, więc nie podrażniają oczu, nie powodują efektu „suchego oka”, ani zaczerwienień, nawet przy noszeniu przez cały dzień.

Przeznaczenie: Soczewki przez swój naturalny wygląd jak najbardziej można zakładać na co dzień. Przez cały dzień pozostają na swoim miejscu. Nawet po 10-12 godzinach oczy nie są podrażnione, przez co czuje się komfortowo, co uważam za ich największy plus. Soczewki można nosić codziennie przez kwartał, bo taki też mają termin używalności.

Mając soczewki trzeba pamiętać o odpowiednim przechowywaniu, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny pojemnik do przechowywania soczewek, w którym odgradzamy je od środowiska bakterii co jest bardzo istotne przy higienie oczu. Warto także zaopatrzyć się w płyn pielęgnacyjny, który nawilża soczewki ,a dzięki temu w ciągu dnia nie odczuwamy dyskomfortu, uczucia pieczenia czy zmęczenia. Do zestawu z soczewkami również taki płyn i pojemnik do przechowywania soczewek otrzymałam:

Do soczewek, które posiadam – ColourVUE 3Tones 8.6 Green rekomendowany jest Płyn Solo Care Aqua.

 Opis producenta:

Płyn Solo Care Aqua jest jednym z najbardziej zaawansowanych specyfików przeznaczonych do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych. Nadaje się zarówno do typu soczewek miękkich, jak i silikonowo-hydro-żelowych. Jeżeli warunki, w których przebywasz, wywołują pieczenie i zmęczenie Twoich oczu, zadbaj o odpowiednie nawilżenie swoich soczewek. Dzięki wykorzystaniu systemu hydrolock opartego na bazie witaminy B5 soczewka jest nawilżona przez cały dzień, co zapewnia wyjątkowy komfort ich noszenia.

Więcej informacji –> T U T A J <–

Płyn likwiduje dyskomfort czy uczucie ciała obcego w oku oraz zmniejsza zaczerwienienie oczu. Bardzo dobrze nawilża oczy, nie wysusza, nie podrażnia. Przyjemnie dba o oczy i pielęgnuje soczewki.

Podsumowując: 

Noszenie soczewek Soczewki ColourVUE 3Tones 8.6 Green jest wygodne i nieuciążliwe. Komfort użytkowania jest bardzo wysoki i jestem bardzo mile zaskoczona, jestem zdecydowana na zakup kolejnych kolorów, ponieważ takie soczewki zmieniają wizerunek i mogą być też takim ”gadżetem” w makijażu. Lubię się bawić swoim wizerunkiem, zatem jestem tym produktem zachwycona. Odpowiadając na pytanie zadane na początku wpisu, osoby nie mające wad  wzroku jak najbardziej mogą korzystać z takich soczewek – wpływają one tylko i wyłącznie na zmianę koloru oczu, samopoczucie i dodają pewności siebie, zatem same plusy.

 

Higiena soczewek i kilka praktycznych zasad:

  • Zawsze przed kontaktem z soczewkami dokładnie umyj dłonie,
  • Najlepiej zakładać soczewki w łazience nad zamkniętym zlewem ,
  • Przed założeniem soczewek oczyść je płynem do soczewek i sprawdź czy nie posiadają na powierzchni żadnych zanieczyszczeń,
  • Na początku najlepiej mieć krótkie paznokcie ułatwi Ci to operowanie szkłami
  • Zakładamy soczewki przed makijażem,
  • Zdejmujemy przed zmyciem makijażu,
  • Po zdjęciu soczewek przemywamy je płynem,
  • Przed włożeniem soczewkę do pojemniczka wylewamy zużytą wodę przepłukujemy płynem pojemnik i wlewamy nowy płyn aby soczewki były w całości pokryte płynem (mają w nim pływać nie być zamoczone)
  • Szczelnie zamykamy pojemnik
  • W przypadku wad wzroku ważne jest nie mylenie soczewek prawa lewa, w przypadku zerówek nie ma to znaczenia.

Mieliście styczność z soczewkami? Jakie są Wasze wrażenia? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *