Jak wyczyścić pas lub etui do pędzli? 3


IMG_0914

 

Witam,

Kilka lat temu zakupiłam sobie na targach uroda w Gdańsku pas do pędzli z Maestro – stwierdziłam, że ułatwi mi to pracę przy sesjach zdjęciowych, makijażach okolicznościowych czy nawet podczas konkursów wizażowych, ponieważ wszystkie pędzle będę miała pod ręką. Na początku posiadania tego pasa wszystko szło pięknie aż do czasu, kiedy wybierałam się na jeden z pierwszych makijaży ślubnych. Stwierdziłam, że pas jest zbyt brudny i nie wypada mi iść z tak brudnym wyposażeniem. Tym bardziej, że moim zdaniem czystość i schludność powinny być głównymi atutami wizażysty. Tak wiec zaczęłam się głowić: Jak wyczyścić mój pas do pędzli? I udało mi się znaleźć sposób, aby mój pas doprowadzić do lepszego, a wręcz nowego stanu 😉 Jeżeli chcecie go poznać to zapraszam do lektury poniżej:

IMG_0887

 

Aby doprowadzić nasz pas do czystości potrzebne nam będą :

1. Nasz zabrudzony pas do pędzli bądź etui

2. Środek do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej (dostępny np. w każdym supermarkecie na dziale z motoryzacją)

3.  Dwie szmatki – jedna do wcierania preparatu i druga do wycierania na sucho

Jeżeli chodzi o samo czyszczenie – nie jest to trudne, wystarczy tylko zapoznać się ze sposobem użycia preparatu, gdyż każdy środek jest inny. Samochodowe preparaty do czyszczenia skórzanej tapicerki nadają się do czyszczenia pasów lub etui, bo te zazwyczaj są zazwyczaj wykonane z materiałów skóro-podobnych. Ja użyłam akurat takiego, jaki znalazłam w skrzynce z kosmetykami do auta.

IMG_0896aa

Krok 1:

IMG_0897Środek naniosłam najpierw na zabrudzone miejsca na pasie.

Krok 2:

IMG_0898Następnie jedną ze szmatek rozprowadzam preparat dokładnie na zabrudzonych miejscach i odczekuję chwilę aż zacznie działać.

Krok 3:

IMG_0899Następnie suchą szmatką dokładnie wycieram preparat małymi, kolistymi ruchami. Jeżeli miejsce dalej jest brudne powtarzam czynność aż efekt będzie mnie zadowalać. I w ten sposób czyszczę cały pas lub etui na pędzle.

 

Efekty :

IMG_0892

IMG_0902

 

Więc jak widzicie efekty są bardzo zadowalające – pas wygląda jak nowy, został nabłyszczony  tym samym preparatem a na dodatek ładnie pachnie 🙂
Mam nadzieje, że wpis będzie przydatny i wiele osób z niego skorzysta – ja sama nie znalazłam jeszcze takich wpisów na blogach 🙂
Pozdrawiam, Patii.

IMG_0904

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarzy do “Jak wyczyścić pas lub etui do pędzli?