Jak czyścić pędzle do makijażu? 1


 

Było już o pędzlach teraz napiszę o tym jak trzeba dbać o nasze narzędzia pracy. Pędzle do makijażu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby przedłużyć ich okres użytkowania należy o nie starannie dbać. Pędzle należy regularnie i dokładnie oczyszczać z pozostałości kosmetyków. Są dwa sposoby na ich pielęgnacje.

Metoda I :

Najpopularniejsza to ta, która wymaga od nas jak oraz przygotowania – czyli mycie pędzli w ciepłej wodzie z użyciem mydła/szamponu. Często do tego celu wykorzystywane są szampony dla dzieci, ja jednak uważam, że nie warto popadać w skrajności i zwykłe mydło w płynie jest wystarczające delikatne. Bo czy włosie zwierzęce, najczęściej pojawiające się jako materiał na pędzle, jest delikatniejsze od włosów dorosłego człowieka? Robię to przeważnie pod bieżącą wodą, aby dostarczyć pędzlom jak najczystszej wody.  Szalenie ważne jest jest jednak właściwe trzymanie pędzli w trakcie mycia – tak, aby zamaczać samo włosie pędzli. Nigdy i pod żadnym pozorem nie należy polewać wodą, miejsca stycznej skuwki z trzonkiem pędzla. Takie niezachowanie ostrożności może skutkować rozklejeniem się naszego pędzla, w którym dojdzie do rozszczelnienia i poluzowania trzonka.

 Metoda II :

Innym sposobem na pozbycie się brudu oraz wszelkich bakterii z włosia pędzli jest posiłkowanie się specjalistycznym płynem dezynfekującym, który za jednym razem pędzle wyczyści i jak sama nazwa płynu wskazuje,zdezynfekuje je. Pielęgnacja pędzli tym sposobem jest równie szybka i skuteczna. Dodatkowo jednak mamy pewność, że w trakcie czyszczenia włosie zostało odkażone i na pewno pozbyliśmy się niechcianych bakterii. Płyny te idealnie zatem nadają się dla wizażystek i salonów kosmetycznych, gdzie akcesoria mają styczność z wieloma klientkami, a co za tym idzie z milionami różnych zarazków. Czyszczenie pędzli takimi preparatami jest bardzoszybkie i niewymagające dużego wysiłku. Przed przystąpieniem do „akcji” należy zaopatrzyć się w naczynie (szklankę, miseczkę), do którego będziemy mogli odlać odrobinę środka. Po nalaniu płynu po prostu zanurzamy w nim włosie pędzla i delikatnie ocieramy o brzegi pojemniczka. Po kilkunastu sekundach (do minuty) włosie pędzli  już czyste. W tym samym płynie możemy czyścić pozostałe pędzle bez obaw o niezachowanie higieny. Płyny te są tak silnie dezynfekujące (a przy tym delikatne dla włosia), że po osadzeniu się brudu na dnie,możemy je odlać do całej zawartości i wykorzystać ponownie.

 

Suszenie pędzli

Suszenie pędzli po wyczyszczeniu ich którąkolwiek z metod,jest również istotne. Warto pamiętać, że z mokrego włosia woda/płyn może przedostać się skuwki, czego efektem (podobnie jak zamaczanie skuwki) może być rozklejenie rączki. Dlatego świeżo wymytych pędzli nigdy nie należy stawiać w pozycji pionowej – najlepiej ustawić je wręcz odwrotnie – owłosiem w dół, bądź po prostu pozostawić w pozycji leżącej aż do wyschnięcia włosia.

Gąbeczki do podkładu odświeżaj jak najczęściej, najlepiej po każdej aplikacji.Myj je mydłem, często delikatnie wyciskając pod letnią, bieżącą wodą. W ten sposób oczyścisz je także od wewnątrz. Można też je po prostu wrzucić do pralki.
Takie gąbeczki są wielokrotnego użytku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Jak czyścić pędzle do makijażu?

  • Avatar
    Samowystarczalna

    Ja preferuję ten pierwszy sposób ze względu na to że tak jak jest napisane nie wymaga dużego wysiłku finansowego i podobnie jak w sposobie 2 nie jest trudny. Jak się człowiek wprawi to nic nie jest dla niego problemem. 🙂