Bh Cosmetics 5 Piece Brush Set Face Essential – Recenzja 2


Witajcie kochani!
Dziś przychodzę do Was z zestawem pędzli Face Essential od BH Cosmetics. Już od jakiegoś czasu jestem wielbicielką pędzli tej marki  (Kiedyś pisałam o pędzlach z linii –> Pop Art<– oraz -> Eye Essential <-). Markę BH Cosmetics darzę ogromną sympatią, czy tym razem się na nich nie zawiodłam? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu.

Zestaw tych pędzli udało mi się zdobyć w TK MAXXie – ostatnio widuje je tam dość często więc myślę, że na stałe zagościły na pułkach outletu. Co ciekawsza za zestaw 5 pędzli zapłaciłam coś ok.70 zł za przyzwoitą jakość. U mnie pędzle tej marki do tej pory sprawowały się na tyle dobrze, że zainwestowałam w drugi zestaw dla mojej mamy – na jej amatorskie potrzeby to i tak najlepsze pędzle jakie miała. A jakie są moje wrażenia? No cóż moje potrzeby są nieco bardziej wygórowane, a czy pędzle dają radę? 

Może zacznę od początku… Pędzle mają drewniane trzonki a włosie jest skute złotą skuwką przez co wyglądają bardzo ekskluzywnie. Na trzonkach pędzli jest umieszczone logo marki oraz numer pędzla, niestety nie jest to grawer więc po jakimś czasie użytkowania się ściera, ale to akurat mi nie przeszkadza. Większość pędzli jest z włosia syntetycznego ale bardzo miękkiego, elastycznego i przyjemnego w dotyku. Jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości tych pędzli nie zauważyłam większych problemów najważniejsze, że włosie nie wypada i skuwka się do tej pory mi nie odkleiła od drewnianego trzonka, a użytkuje je dość intensywnie, a co za tym idzie? Częste mycie. Teraz przejdę do trochę bardziej szczegółowego opisu.

Pędzel 112 do korektora: 

Płaski pędzel typu koci język do aplikacji punktowo korektora, kremowych cieni – świetnie też się sprawdza do pomadek i cieni sypkich. Włosie syntetyczne więc łatwy w utrzymaniu jeżeli chodzi o czystość.


Pędzel 111 do podkładu:

Typowy pędzel do podkładu. Płaski typ kociego języka z syntetycznego włosa. Ja jednak prócz do aplikacji podkładu tego typu pędzla też używam do nakładania i rozprowadzania bazy żeby sobie rąk nie brudzić. Czasami jednak wiadomo, że palce zrobią to lepiej i dokładniej.


Pędzel 108 do pudru: 

Spłaszczony ale puchaty pędzel do pudru z wachlarzowym rozstawieniem włosia, niezbyt zbity także wykonany z syntetyku. Ten akurat jest nieco drapiący więc sięgam po niego z konieczności, jednak jest to znośne.


Pędzel 110 do konturowania:

Pędzel spłaszczony, skośno ściętym mały do konturowania. Śmiało można nim aplikować róż, bronzer czy rozświetlacz. Jako jedyny z całej piątki jest wykonany z włosia naturalnego i to akurat mój ulubieniec dlatego też że ma moje specjalne względy o niego dbam z większą starannością.


Pędzel 109 Duo Fiber – wielozadaniowy: 

Pędzel wielozadaniowy, okrągły z podwójną długością włosia typu skunks, syntetyk. Mnie tego typu pędzle sprawdzają się najlepiej do omiatania twarzy lub aplikacji produktów suchych jak np. puder, róż, rozświetlacz.


Teraz odpowiadając na pytanie: Czy tym razem się nie zawiodłam?

Powiem krótko. Nie są to pędzle marzeń ale nie są wygórowane cenowo, a na amatorskie potrzeby będą świetne, bądź tak jak w moim przypadku gdy jeżdżę na makijaże i dla każdej klientki mam przygotowany osobny zestaw pędzli żeby dobrze wykonać makijaż.

Podsumowując: 

Są to pędzle, które niczym nie zachwycają ale mamy dobrą jakość za przyzwoitą cenę. Na wykonywanie podstawowego makijażu jakim jest nałożenie podkładu, korektora, wykonturowania i przypudrowania będą idealne. Na pewno też będą dobre dla osób które chcą zacząć przygodę z makijażem no i dostępność uważam, że jest dobra bo w każdym większym mieście jest TK MAXX. Ja pamiętam jak zaczynałam przygodę z makijażem to marka BH Cosmetics była trudno dostępna, nie mówiąc już o pędzlach bo myślałam raczej o cieniach tej marki, które mam, używam i uwielbiam do dnia dzisiejszego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Bh Cosmetics 5 Piece Brush Set Face Essential – Recenzja