Utrwalacze makijażu – trwały makijaż


Jak stworzyć makijaż, który utrzyma się na twarzy przez cały dzień, a czasem może nawet i całą noc? Taki makijaż trzeba przygotować najczęściej na imprezy okolicznościowe typu śluby i wesela, imprezy urodzinowe, bankiety czy karnawał. Jest na to sposób … a jaki ? Dowiecie się czytając dalej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby makijaż wyglądał perfekcyjnie towarzyszy temu cały szereg przygotowań i poprawek w dalszym etapie :

1. Przygotuj cerę. Wklep w oczyszczoną skórę krem: nawilżający, gdy jest sucha, matujący w przypadku mieszanej i tłustej. To ją ujędrni, wygładzi i zwiększy „przyczepność” podkładu.

2. Skorzystaj z bazy – specjalnego kosmetyku utrwalającego makijaż. Ułatwia on precyzyjne, równomierne rozprowadzenie podkładu, często wygładza drobne zmarszczki . Jeśli dopasujesz preparat do typu cery, zastąpi krem. Są też specjalne lekkie bazy utrwalające cienie do powiek

3. Delikatnie oprósz twarz transparentnym pudrem – Nie zmieni kolorystyki makijażu, a wydłuży jego trwałość i doda głębi nakładanym barwom. Dodatkowo, nie obciążając cery, zapobiegnie błyszczeniu się skóry.

4. Utrwal całość utrwalaczem w spreju- lub mgiełką utrwalającej makijaż

5. Usuwaj sebum. Gdy tylko skóra zacznie się świecić, użyj bibułek kosmetycznych. Zawsze miej je w torebce.

 

 

 

Utrwalacze makijażu tworzą elastyczną siatkę na twarzy, więc chronią makijaż przed ścieraniem. Oprócz tego każdy użyty wcześniej kosmetyk także staje się elastyczny, więc nie rozmazuje się.
Utrwalacze mają plastyczną bazę. Kosmetyki te bazują głównie na kauczuku (zwłaszcza te profesjonalne, stosowane w charakteryzacji) lub na powłoce silikonowej. Obie substancje są wyjątkowo elastyczne.

To ostatni kosmetyk, który nakładasz podczas makijażu. Utrwalisz nim każdy element: szminkę, podkład, puder, a nawet tusz do rzęs, nie zmieniając przy tym jego struktury! Stanowią doskonałe wykończenie.

Utrwalacz może przedłużyć trwałość makijażu nawet do dziewięciu godzin. Gdy zechcesz usunąć niechciany połysk, wystarczy sięgnąć potem po bibułki matujące, a makijaż będzie znów świeży i nienaruszony.

 

Ekstrarada: Utrwalacze w spreju stosuj z odległości ok. 20 cm. unikniesz nadmiaru kosmetyku na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *