Trendy, które należy unikać w makijażu


Dziwne makijaże często pojawiają się na pokazach kolekcji wielkich projektantów mody. Wymagają one od wizażystów ekstremalnej oprawy, ocierającej się wręcz o sztukę. Czy jednak na co dzień większość z tych propozycji mogłaby się sprawdzić?  Poniżej przedstawiam kilka najdziwniejszych prac mistrzów makijażu. Oceńcie same, czy odważyłybyście się na takie ekstrawaganckie propozycje.

 

1. Błyszczące brwi

1

Na pokazie Chanel zaobserwowaliśmy dziwnie przyozdobione ogromną ilością błyszczących gadżetów brwi o nietypowych kształtach.

 

2. Różowe oczy

różowe oczy

Różowe powieki i rzęsy, koncepcja na wiosnę 2013 Donna Karan podczas New York Fashion Week. Makijaż ten sprawia, że modelka wygląda, jakby była nosicielką jakiejś egzotycznej choroby.

 

3. Naklejki na twarzy

naklejki na twarzy

Wszystko zaczęło się od Chanel i naklejki w postaci malutkiego logo firmy. Obecnie na wybiegach króluje coraz bardziej ekstrawaganckie wzornictwo. Przypominają nam się czasy szkoły podstawowej i tatuaże w gumach do żucia.

 

4. Kolorowy makijaż

kolorowy makijaż

Kontrastujące kolory to trend, który do tej pory dotyczył zestawów odzieżowych. Vivienne Westwood i Meadham Kirchhoff przemycili go jednak do makijażu. Wygląda to ciekawie raczej tylko na wybiegu. Bo nie sądzę, aby ktoś odważył się na taki makijaż w ciągu dnia np. do pracy.

 

5. Rozjaśnione brwi

rozjaśnione brwi

Osobliwe dzieło, które zdominowało pokazy wielu projektantów. Dziewczyny wyglądają jak jakby na coś chorowały.

 

 

6. Niebieskie usta

niebieskie usta

Już podczas jesiennych pokazów mody rzucały się w oczy jasnoniebieskie wargi modelek. Trend ten został jednak później przejęty przez projektantów takich jak: Jeremy Scott, Richard Nicoll i Richard Chai Love. W makijażu artystycznym do sesji fotograficznych czy na wybiegach jest to jakaś alternatywa… na co dzień zupełnie się nie sprawdza.

 

 

Oczywiście te wszystkie trendy tyczą się makijaży codziennych. Ponieważ  jak na samym początku napisałam makijaż to rodzaj sztuki. Do potrzeb różnego rodzaju sesji czy na potrzeby własne eksperymenty są wskazane. A jeżeli ktoś nie wierzy , niech sam spróbuje takiego makijażu i sam się przekona. 🙂 Nie sądzę, aby np. w pracy ludzie normalnie się patrzyli na osobę posiadającą taki makijaż  😉
Pozdrawiam !

c3_praktymakijazu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *