Termin przydatności kosmetyków 3


Wiele z nas używa kosmetyków przez lata. Otwieramy krem… potem go nie używamy, po jakimś czasie  znów staje się potrzebny. Zapominając o tym że każdy z produktów ma swój termin przydatności.
Kosmetyki podobnie jak żywność mają swój termin ważności… pilnując terminów zapewniamy sobie i innym bezpieczeństwo podczas ich stosowania. Kosmetyki, podobnie jak żywność po  terminie ważności mogą nam zaszkodzić.  Na twarzy mogą się pojawić różne zaczerwienienia lub inne niechciane mankamenty skóry.

Aby temu zaradzić przejrzyj zawartość swojej kosmetyczki. Wyciągnij wszystkie preparaty mające pęknięte opakowania, oraz te, którym brakuje nakrętek. Płynny podkład przelej do świeżej buteleczki, a preparaty kremowe czy szminki postaraj się poprzekładać do małych pojemniczków lub na palety . Kredki do makijażu, którym brakuje nakrętek, włóż do zamykanych foliowych torebek. Pokruszonego pudru prasowanego czy różu nie ma już co ratować – najlepiej je wyrzucić. ( Można je uratować, ale jest to skomplikowany operacja chemiczna – może kiedyś o tym napiszę )   Cotygodniowy przegląd jest łatwiejszy niż porządki generalne co pół roku.

Powinnaś także pozbywać się wszystkich kosmetyków do makijażu, jeśli od momentu ich otwarcia minęło:

Mam nadzieję że od tej pory nie będziecie stosować przeterminowanych kosmetyków, a w waszych kosmetyczkach będzie panował wieczny porządek 🙂

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarzy do “Termin przydatności kosmetyków

 • Avatar
  Praestrigia

  Nie zgadzam się, tak w zupełności. Jeżeli dba się o kosmetyki, leżą w miejscu nienasłonecznionym, nie zauważyłyśmy diametralnej zmiany ich konsystencji i generalnie ich kolor pozostał taki sam, to czemu nie mamy ich stosować? Kosmetyki nie psują się z dnia na dzień, w sensie: Kupiłam cień w 16.12. 2012r. a dzisiaj nagle nie mogę go użyć, ponieważ stracił swoje właściwości przez całą noc.
  Co do maskary, owszem – powiedziałabym, że nawet krócej – do trzech miesięcy. Na szczoteczce pojawiają się bakterie, ponieważ konsystencja maskar sprzyja rozwojowi różnych zarazków.
  Generalnie, jeżeli mamy fluid lub korektor z pompką, to możemy go stosować jeszcze dłużej niż dwa lata, co jest bardzo przydatne.
  Ja niektóre kosmetyki mam od lat, naprawdę nic z twarzą mi się nie dzieje 😉