Przechowywanie kosmetyków w domowych warunkach 1


Witam, dziś postawiłam napisać o tym co zrobić, kiedy szminka, za którą zapłaciłaś fortunę pękła albo po otwarciu okazało się, że tusz do rzęs jest zbyt rzadki? Wiedz że jest jeszcze nie koniec świata – możesz je naprawić stosując proste domowe sposoby.

 

Pęknięta szminka
Pękniętą lub złamaną szminkę można jeszcze uratować. Jeśli więc zależy Ci na tym kosmetyku, potrzymaj go chwilę nad płomieniem świecy. Gdy nadłamane końcówki zrobią się miękkie, dociśnij je do siebie. Na koniec włóż pomadkę do lodówki, aby ponownie stwardniała.

Zaschnięty tusz
Jeśli nie możesz odkręcić tuszu do rzęs albo wysechł on nadmiernie, włóż go na chwilę pod strumień gorącej wody. Dzięki temu nieco się rozrzedzi i będzie znów nadawał się do użytku.

Tusz zbyt rzadki
Jeśli świeżo kupiony tusz do rzęs okazuje się zbyt rzadki, nie martw się. Wystarczy odkręcić go i pozostawić na kilkanaście godzin. Tusz odparuje i nieco się zagęści.

 

Zamroź kredki
Miękkie ołówki, kredki oraz konturówki do ust nie będą się kruszyły i łamały podczas temperowania, jeśli wcześniej włożysz je na kilkanaście minut do lodówki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Przechowywanie kosmetyków w domowych warunkach