Profesjonalne pędzle JOKO – moja opinia 2


IMG_6023-horz

Pędzle są najważniejszą częścią akcesoriów potrzebnych w pracy wizażystki ale nie tylko. Jeżeli nie zajmujemy się profesjonalnie makijażem, a chcemy by nasz makijaż wyglądał przyzwoicie tutaj dużą rolę grają pędzle do wykonywania tego makijażu. Większość dostępnych w drogeriach pędzli jest wykonana z naturalnego włosia, np. kozy czy wiewiórki. Pędzle z naturalnego włosia są stosowane z pudrami tymi sypkimi jak i kompaktowymi także z cieniami do powiek. Marka Joko wierzy, że najlepsze pędzle wykonane są z miękkiego, naturalnego włosia, przyjaznego delikatnej skórze twarzy. Ważna jest także wielkość i idealne wyważenie pędzli, tak aby dobrze trzymały się w dłoni, ułatwiając dokładne nałożenie kosmetyku, dlatego stworzyła kolekcję trzech niezbędnych akcesoriów do makijażu każdej kobiety.
Postanowiłam, przedstawić Wam i pokrótce opiszę pędzle jakie przygotowała dla nas, nasza polska firma Joko Cosmetics.

IMG_6026

Pędzel do cieni nr 1 :IMG_6033

 

Od producenta: Płaski, zaokrąglony pędzel, wykonany z naturalnego włosia. Idealny do nakładania cieni podkładowych oraz modelowania powieki.

 

IMG_6034

Moja opinia : Pędzel nadaje się do nakładania cieni sypkich, prasowanych jak i tych w kremie. Aplikuje cienie precyzyjnie ale również świetnie sobie radzi z rozcieraniem i blendowaniem cieni zwłaszcza w załamaniu powieki, można powiedzieć że pędzel jest wielozadaniowy. Kształt pędzla, który jest zaokrąglony pozwala na nałożenie jak i roztarcie pod linią wodną. Włosie pędzla jest osadzone w płaskiej skówce, a trzonek wykonany z naturalnego, na czarno malowanego drewna. Pędzel jest bardzo lekki i poręczny, również bardzo łatwo jest go trzymać w czystości. Nie zauważyłam aby podrażniał skórę powieki. Z łatwością radzi sobie jeżeli chodzi o łączenie cieni, a co najważniejsze, nie gubi włosia.

Cena rekomendowana: 17,50 zł

Pędzel do różu nr 2 :

IMG_6043

 

Od producenta : Miękki pędzel, średniego rozmiaru, wykonany z wysokiej jakości włosia koziego, ułożonego owalnie. Przeznaczony do nakładania różu na kości policzkowe i modelowania twarzy bronzerami.

 

11

Moja opinia : Pędzel do aplikacji kosmetyków do konturowania twarzy (różu i bronzera). Świetnie się sprawdza do nakładania kosnetyków konturujących zarówno jak i rozświetlających. Naturalne włosie osadzone w płaskiej skówce pozwala na równomierne rozprowadzenie kosmetyku bez powstawania smug czy plam. Dodatkowo włosie jest przycięte w tzw.kulkę, która również przyczynia się do rozprowadzenia idealnie kosmetyku na twarzy. Podobnie jak powyższy pędzel łatwo utrzymuje się w czystości i jest lekki i poręczny. W tym modelu akurat zdarzyło się, że parę włosów zgubił ale na tych paru włoskach się skończyło.

Cena rekomendowana: 32,00 zł

Pędzel do pudru nr 3:

IMG_6051

 

Od producenta : Duży, miękki pędzel wykonany z naturalnego włosia koziego, przeznaczony do nakładania pudru na duże powierzchnie. Idealnie nadaje się do pudru sypkiego jak i w kamieniu. Perfekcyjnie wyważony, doskonale trzyma się w dłoni, a układ włosia sprawia że, drobinki pudru nie rozsypują się.

 

22

Moja opinia : Pędzel do aplikacji pudrów sypkich i prasowanych ale też świetnie się sprawdza do nakładania kosmetyków konturujących (różu, bronzera) i pudrów mineralnych. Pędzel ma duży rozmiar i ma gęste włosie, które ułatwia nałożenie kosmetyków na twarz i odpowiednio je rozprowadza bez powstawania plam i smug. Włosie jest przycięte w pół okrągły kształt usadzone w płaskiej skówce. Łatwo jest go utrzymać w czystości, nie pochłania dużej ilości kosmetyków, a także nie gubi włosia.

Cena rekomendowana: 44,50 zł

JOKO

Podsumowując : Oceniam na plus, ogólnie pędzle są dobre jakościowo, świetnie się nimi aplikuje i rozprowadza kosmetyki, włosie jest miękkie i przyjemne w dotyku, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości również nie wymagają one szczególnej pielęgnacji – szampon i odżywka w zupełności wystarczy. Jednak mogę mieć wątpliwości jeżeli chodzi o długość trzonka, ktora mi akurat troszkę przeszkadza. Jednak pędzel sam w sobie ma odpowiednią wagę. Myślę, że taki zestaw jest odpowiedni zarówno dla tych, którzy mają doświadczenie w makijażu jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z makijażem. Ja osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem tych pędzli i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że są to przyzwoite pędzle, a cena jest adekwatna do ich jakości.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y tymi pędzlami, a jesteś z  Olsztyna, można je kupić stacjonarnie w  F.H Testa .


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy do “Profesjonalne pędzle JOKO – moja opinia