Pielęgnacja dłoni na jesień 1


 

Witajcie. W tym roku mamy wyjątkowo chłodną jesień a nasza skóra chyba na tym najbardziej cierpi a zwłaszcza nasze dłonie. Przedstawię wam kilka sposobów jak można łatwo przeprowadzić pielęgnacje dłoni na różne sposoby. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 

Dłonie to wizytówka – tak w pracy, jak i w życiu osobistym. Ich wygląd sugeruje nam z kim rozmawiamy. Choć  pochodzą od małpy,  niosą one prawdę o nas samych i sugerują kim jesteśmy. Dłonie ewoluują wraz z naszą osobowością i okolicznościami. W jaki sposób?  Poprzez manicure oraz dbałość o takie szczegóły  jak  ich gładkość i miękkość skóry.  Ponieważ dłonie wciąż do nas przemawiają – powitanie, pożegnanie, mowa ciała. Wciąż ich używamy ( mają różnorodne zastosowanie )  –   trzymamy torebkę, wybieramy towary , przeglądamy czasopisma, podtrzymujemy się w tramwaju, wybieramy numer telefonu, składamy dokumenty w urzędzie, wypisujemy umowy. Dłonie są widoczne przy  każdej okoliczności ! Zawsze i wszędzie dlatego ważne jest aby nadać im odpowiedniego wyglądu.

Chcesz mieć gładką i delikatną skórę dłoni?

 Oto kilka kuracji, które zapewnią dłoniom piękny wygląd:

1) Bawełniane rękawiczki. Nałóż na dłonie grubą warstwę odżywczej maski lub kremu. Najlepiej zrób to tuż przed snem. Następnie nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki i pozostaw do rana. Po zdjęciu dłonie będą wygładzone i dobrze odżywione.

2) Oliwa z oliwek. Codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek doskonale wpływa na kondycję twoich paznokci.

3) Moczenie paznokci w żelatynie również świetnie wpływa na wygląd paznokci. Rezultaty są widoczne już po kilku zastosowaniach.

4) Jeśli macie problemy z żółtą płytką paznokci – niezastąpione będzie posmarowanie ich sokiem z cytryny. Możesz w tym celu użyć również oliwki.

5) Możesz przygotować również maseczkę. Zagotuj 2 ziemniaki. Ugnieć ich jak na puree i dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, odrobinę mleka i masę nałóż na 20 minut na dłonie.

6) Dobroczynne ciepło. Krem do rąk podgrzej w mikrofalówce i rozsmaruj go na dłoniach (uważaj, by nie był za gorący). Owiń dłonie folią lub załóż na nie torebki foliowe, a później załóż bawełniane rękawiczki. Odczekaj 15 minut i zdejmij.

7) Jeśli masz kłopot z łamliwymi paznokciami przygotuj maseczkę: Połącz ze sobą żółtko, łyżeczkę oliwy, kilka kropli witaminy C i E oraz łyżeczkę miodu. Nałóż na paznokcie i całe dłonie, potrzymaj kilka minut, potem spłucz.

8) Nie zapominaj, aby po każdym umyciu rąk lub kąpiel posmarować dłonie kremem – bo długie moczenie w wodzie – paradoksalnie – bardzo je wysusza.

9) Noś rękawiczki – nie tylko wtedy, gdy chłodno na dworze, ale także w domu (gumowe oczywiście – polecam jednorazowe tzw. chirurgiczne), gdy sprzątasz czy zmywasz i ręce mogą mieć kontakt z detergentami. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do sprzątania w rękawiczkach – warto się przyzwyczaić. Tak jest nie tylko lepiej dla urody rąk, ale też o wiele dla nich zdrowiej – bo przez skórę do organizmu wchłania się ze środków chemicznych wiele szkodliwych dla człowieka składników, a rękawiczki przed tym ochronią.

10) Unikaj suszenia dłoni suszarką elektryczną – często takie suszarki są w toaletach w centrach handlowych czy kinach. Gdy w łazience jest tylko taka, do osuszenia rąk użyj lepiej chusteczki lub po umyciu wytrzyj ręce delikatnie o ubranie

11) Kąpiele parafinowe – zanurzamy dłonie w ciepłej, płynnej parafinie (zawiera kolagen i witaminę A). Zakładamy rękawiczki, które zdejmujemy po 15 minutach i delikatnie ściągamy parafinę.

12)Kąpiel w płatkach róży – kąpiel z solą i sproszkowanymi płatkami róży. Minerały zawarte w soli przenikną do skóry, a naturalne olejki nawilżą i stworzą na skórze cieniutką wartwę ochronną.

13) Co jakiś czas warto wykonać peeling dłoni – Domowy sposób na gładkie dłonie to zmieszanie 1 łyżki stołowej oliwy z oliwek, 1 szklanki cukru oraz połowy filiżanki soku z cytryny. Tak powstałą mieszankę wcieraj w skórę dłoni przez 5 minut, następnie zmyj ciepłą wodą

Zacznij dbać o swoje dłonie już dziś zanim przyjdzie zima 😉


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Pielęgnacja dłoni na jesień