Modelowanie oczu rzęsami


Witam,  dziś postanowiłam napisać co nie co o rzęsach a właściwie modelowanie oczu rzęsami.  Staje się to coraz bardziej popularne w codzienności.  Dzięki kępkom sztucznych rzęs twoje spojrzenie nabiera wyrazistości i seksapilu. Jak sprawnie zagęszczać rzęsy kępkami i modelować kształt oczu? O tym dziś napiszę 🙂

Nakładanie kępek: 

Jest czasochłonne, ale takie rzęsy wyglądają bardziej naturalnie. Wybierając odpowiednią długość i ilość kępek, możesz zagęścić naturalne rzęsy lub wymodelować kształt oka. Nałożenie kilku kępek w zewnętrznym kąciku podniesie je do góry. Przyklejone dokładnie na środku powiększą i otworzą oko.
 
Mocuj kępki naprzemiennie: raz na jednej, raz na drugiej powiece. Łatwiej uzyskasz wówczas idealną symetrię.
 
Ilość kępek, jaką dokleisz, zależy wyłącznie od twoich upodobań. Jednak w ich przypadku chodzi raczej o subtelne zagęszczenie rzęs (i co za tym idzie – dodanie spojrzeniu wyrazistości i seksapilu) niż o teatralny efekt.

Jak przyklejać kępki rzęs ? 

1. Pęsetą zdejmij pojedynczą kępkę z palety. Jeżeli w zestawie są rzęsy w dwóch różnych długościach, zacznij od krótszych. Zamocz końcówkę kępki w kleju i odczekaj 10 sekund. Naciągnij powiekę od zewnętrznego kącika oka, tak jak przy malowaniu kresek eye-linerem.

2. Delikatnie umieść kępkę w zewnętrznym kąciku oka. Upewnij się, że wtopi się w Twoje rzęsy. Dociśnij. Nie przesadzaj z ilością – im więcej kępek, tym większe ryzyko, że oko nie będzie wyglądało naturalnie.

3. Starannie wytuszuj rzęsy. W ten sposób Twoje własne połączą się z doklejonymi – czasem nawet jedna dodatkowa kępka czyni cuda, bo wizualnie podnosi kąciki oczu. Maskara delikatnie je sklei.

Jeżeli rzęsy nie wyglądają zbyt naturalnie i w dodatku są niezbyt równo powklejane, nie panikuj! Na górnej powiece narysuj eye-linerem cieniutką kreskę i tam, gdzie wyraźnie widzisz braki, doklej kilka kępek.

Długie, wyraziste, idealnie wyczesane. W tym sezonie niekoniecznie pogrubiamy, ale przede wszystkim wydłużamy.

Różnego typu akcesoria potrzebnych do wykonania takiego makijażu można znaleźć na www.urodomania.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *