Makijaż ust


Na prośbę mojej dobrej koleżanki z dedykacją dla niej jest ten wpis… poświęcony modelowaniu ust.

Przed przystąpieniem do korygowania kształtu ust warto im dokładnie przyjrzeć się i zastanowić, co tak naprawdę chcielibyśmy w nich zmienić. Do każdego rodzaju ust stosuje się różne techniki i kosmetyki, które omówię na prośbę Natalii :

Prawidłowa technika malowania ust zapobiega wytarciu pomadki lub błyszczyka wraz z pierwszym kęsem czy po zwilżeniu ust językiem. Poza tym makijaż ust powinien być tak wykonany, by usta wyglądały na kuszące, seksowne i lekko powiększone. Warto używać pomadki do ust, która obecnie została zdominowana przez błyszczyk. Pomadka i szminka do ust zawierają większe ilości pigmentu i dzięki temu lepiej pokrywają usta kolorem. Poza tym chronią usta przed wysuszeniem i pękaniem. Bez nich nie może się obyć wykonanie idealnego makijażu.

Makijaż ust

Wbrew pozorom wykonanie perfekcyjnego makijażu ust nie jest łatwą sprawą. Wymaga wykonania kolejno kilku czynności, dzięki którym kosmetyki nałożone na usta będą trwałe i utrzymają się np. przez cały wieczór.

 • Korzystając z bardzo kryjącego podkładu, czy też kamuflażu zakrywamy całe usta i ich dotychczasowy kształt.
 • Oprószamy je pudrem i ponownie zakrywamy kamuflażem (gdy naturalny kształt był nadal zauważalny).
 • Konturówką w kolorze dobranym do pomadki rozpoczynamy nadawanie nowego kształtu naszym wargom. Pierwsze kreski dokonujemy na szczycie warg, kierując się w dół do środka górnej wargi. Później kontynuujemy obrysowywanie ust od zewnętrznych kącików warg w kierunku do środka . Pamiętajmy, że przy powiększaniu ust, kontury tworzymy powyżej (gdy górna powieka) czy też poniżej (gdy warga dolna) naszych warg.
 • Po nadaniu nowego kształtu ustom uzupełniamy środek ust za pomocą szminki dopasowanej do koloru kredki. Na koniec odciskamy je o papier bądź ponowne matowimy pudrem.
 • Ostatnią czynnością jest tylko zapełnienie nowych kontur ust pomadką…

Ekstrarada :

 • Przed malowaniem ust przetrzyj je czystą szczoteczką do zębów z odrobiną wazeliny. Chusteczką zbierz speelingowane kawałki naskórka. Wargi będą naprawdę niesamowicie gładkie. Ten zabieg stosują tuż przed pokazami makijażyści
 • Nie naciągaj ust do malowania. Powinnaś je rozchylić, tak aby stworzyły gładką powierzchnię, ale bez przesady. W przeciwnym razie pigment wniknie w bruzdy i po złożeniu ust do normalnej pozycji będzie się nieestetycznie w nich zbierał. Zwłaszcza w wypadku ciemnej szminki może dać to karykaturalny, nieestetyczny efekt.

Powiększanie ust:

 • wybieraj jasne kolory pomadek, dzięki nim wargi wydadzą się pełniejsze
 • delikatny połysk tak! odrobina błyszczyku uwypukli i doda zmysłowości nawet bardzo drobnym ustom
 • unikaj malowania ust ciemną, wyraźną konturówką -pomniejsza je jeszcze bardziej, a wargi nabierają wyrazu twardości

Pomniejszanie ust:

 •  zdecyduj się na ciemniejszą, kryjącą pomadkę
 •  kontury warg zamaluj dokładnie korektorem dobranym do karnacji i opuszkiem palca rozetrzyj granice między korektorem i podkładem, następnie ciut niżej od rzeczywistego konturu narysuj precyzyjnie drugi kontur, potem wypełnij powierzchnię ust kolorem pomadki do granic nowego konturu
 • unikaj połysku


Co dla kogo? 

– matowe kolory generalnie pomniejszają usta, zwłaszcza ciemne. Dlatego tego typu szminek unikaj, gdy masz wąskie usta, nadające ci zacięty wyraz twarzy, bo pogłębisz to wrażenie.
– połysk odwrotniepowiększa. To dlatego usta pomalowane błyszczykiem są takie sexy. Jeśli masz bardzo duże, pełne wargi, unikaj błyszczyków
w jasnym kolorze, który jeszcze doda im objętości – będą wyglądać jak napompowane, a to już nie jest atrakcyjne.
– wybierając kolor, sugeruj się trendami. Podpatruj modelki, które mają podobny typ urody do twojego (kolor włosów, oczy, cera) – to dobra podpowiedź, jaki makijaż ust będzie dla ciebie dobry. Raczej unikaj chłodnych, sinych odcieni – twarz traci przy nich świeżość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *