Makijaż świąteczny


W tym wyjątkowym okresie, który spędzamy z rodziną każda z nas chciałaby wyglądać olśniewająco. Podczas świątecznych spotkań często będziecie fotografowani , a zdjęcia są cudowną pamiątką natomiast najchętniej oglądamy te, na których pięknie wyglądamy. Warto więc poświęcić trochę czasu na doskonały makijaż. Proponuje klasyczny makijaż w wydaniu glamour, który możesz dopasować do własnych upodobań i rysów twarzy. Złóż go z najbardziej odpowiednich dla siebie elementów, niczym makijażowe puzzle.

Ogromną zaletą tego makijażu jest możliwość doboru zarówno grubości kreski jak i odcienia pomadki tak, by stworzyć makijaż dopasowany do typu urody i preferencji.

 

Intensywność czarnej kreski

 

 

Cienka linia narysowana tuż przy linii rzęs to najbardziej klasyczne i uniwersalne    rozwiązanie. Spojrzenie będzie lżejsze, jeśli kreska w wewnętrznym kąciku będzie maksymalnie cienka. Aby uzyskać taki efekt najlepiej narysować linię zaczynając od środkowej części powieki, a wewnętrzny kącik bardzo starannie dorysować w drugiej kolejności.

 

Panie, które nie mają wprawy w rysowaniu kreski lub posiadają oczy z charakterystycznym opadającym zewnętrznym kącikiem, mogą zastosować prostą sztuczkę i rozetrzeć linię poprowadzoną dość miękką kredką do oczu. Ten zabieg pomoże zatuszować niedoskonałości kreski oraz skorygujemy kształt oczu.

 

 

 

 W wydaniu glamour kreska staje się dużo grubsza i zalotnie uniesiona w górę. Powinna być na tyle wyrazista, by tworzyć element równie mocno przykuwający spojrzenie, co intensywne podkreślone usta. Taką nawiązującą do stylu retro kreskę najłatwiej narysować pędzelkiem zanurzonym w eyelinerze.

 

 

 

Ostatnia propozycja jest idealna dla maniaczek makijażu, które nie boją się  eksperymentów. Kreska rozrasta i tworzy wręcz graficzne, intensywne podkreślenie oka. Ten efekt najłatwiej uzyskać duetem: czarną kredką i cieniem do powiek, którym poprawiamy kształt grubej linii.

 

 

 

Trzy kolory ust

 

Mocno podkreślone

usta w kolorze dojrzałej,

soczystej wiśni ożywią makijaż.

 

 

Klasyka w najpiękniejszym wydaniu to zmysłowa,
błyszcząca czerwień
na wargach.

 

 

 

 Świąteczne usta z przymrużeniem oka?

Na czerwoną pomadkę nanieś odrobinę złotego brokatu.

 

 

 

 

A już wkrótce makijaż świąteczny dla każdego typu cery krok po kroku 🙂 Oraz tak jak wcześniej obiecałam już wkrótce makijaże sylwestrowe oraz zimowe 🙂 A także kosmetyki własnego wyrobu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *