Makijaż oczu głęboko osadzonych 5


Witam serdecznie. Na prośbę od jednej z czytelniczek publikuje tym razem wpis o makijażu oczu głęboko osadzonych. Niestety tym razem wpis będzie bez zdjęć- ponieważ jestem na wyjeździe bez komputera… co znaczy, że nie mam materiałów. Za co bardzo przepraszam… ale mam nadzieje, że zdjęcia, które udało mi się znaleźć będą wystarczające podobnie jak i treść 😉

Każdy rodzaj oczu wymaga właściwej oprawy. Zazwyczaj koncentrujemy się jednak tylko na wyborze odpowiedniego koloru cieni do powiek, które mają podkreślić naturalny kolor tęczówki. Zapominamy jednak, że prócz koloru oczu liczy się także ich kształt. Jak wcześniej wspomniałam dziś dowiesz się jak malować oczy głęboko osadzone. Poznasz kilka trików, które wydobędą ich piękno, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Przede wszystkim w takim przypadku cienie z jasnych palet będą lepsze niż te ciemne. Zasada prosta: ciemny odcień potęguje wrażenie głębi, a to przecież chcemy kamuflować. Jeśli jesteś młodą osobą możesz spokojnie sięgać po perłowe odcienie, po 30 roku życia bezpieczniejsze będą cienie matowe. W codziennym makijażu postaw na dobrej jakości cienie podwójne. Naprawdę te dwa odcienie mogą wiele;)

Połóż jaśniejszy na całą powiekę, a tuż pod brwiami zaznacz lekkim łukiem ciemniejszy odcień. Rzęsy wytuszuj porządnie. Możesz to zrobić dwa. Wybieraj tusze wydłużające lub wydłużająco-podkręcające. Spróbuj również sztuczki z jasną (białą, ale może być również szara, jasnozielona) kredką na dolnej powiece.Najistotniejszym akcentem twojego makijażu powinna być linia rzęs. Możesz ją wzmocnić kredką lub eyelinerem, pociągając linie wzdłuż ich nasady. Dzięki temu uzyskasz optyczne zagęszczenie rzęs. Kredkę stosuj w dziennym typie makijażu, intensywny efekt eyelinera zostawiając na wieczór.. Pamiętaj też, że Twoim sojusznikiem są dobrze wyregulowane, zaczesane i podkreślone henną (ale raczej brązem niż czernią) rzęsy. Przy krzaczastych i zbyt bujnych oko chowa się jeszcze bardziej. Dobrym rozwiązaniem jest również … przeniesienie akcentu na usta. Przy dyskretnym pastelowym makijażu oczu, zafunduj sobie jakąś ekstra szminkę na ustach. W ten sposób uwaga patrzących skupi się raczej na nich, a … oczy pozostaną w bezpiecznym cieniu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu, unikaj ciemnych akcentów kolorystycznych. Kieruj się prostą zasadą: jasne, błyszczące powiększa, a ciemne i matowe pomniejsza. Używając ciemnych cieni, uzyskałabyś odwrotny efekt „wbicia” oka jeszcze głębiej.

Makijaż krok po kroku :

 

1. Nakładam bazę i rozświetlam powiekę pod łukiem brwiowym.

 

 

 

 

 

 

 


2. 
Na całą powiekę nanieś jasny cień. Na sam środek powieki ruchomej nałóż cień biały, najjaśniejszy jaki posiadasz. To uwydatni i odsłoni powiekę.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Dolną powiekę przyciemnij ciemnym cieniem; przy oczach głęboko osadzonych to bezpiecznie pozwoli zaznaczyć kontur oka. Delikatnie podkreśl dolną powiekę cieniem lub kredką do makijażu. Rozetrzyj ją czystą pacynką.

 

 

 

 

 

 

 

4. Ciemnym cieniem zrób mały akcent ( tzw. banana ) tylko w zewnętrznych kącikach oczu, po czym rozetrzyj cień ku górze. Staraj się unikać przyciemniania zagłębienia powieki, ponieważ to jeszcze bardziej „schowa” oko. W załamaniu powieki, rzeźbię ciemniejszym cieniem, w odcieniu szarości i brązu, tzw. linię globu.

 

 

 

 

 

 

5. Proponuję również dodać mały akcent kolorystyczny, najlepiej sprawdza się kolor na dolnej powiece.

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Wzdłuż górnej powieki poprowadź delikatną kreskę, rozszerzając ją ku zewnętrznemu kącikowi oka. Unikaj czerni, wybierz  raczej grafit, granat, brąz lub śliwkę.Zrób kreskę wzdłuż linii rzęs; staraj się ją wyciągnąć jak najdalej na zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

8. Rzęsy wywiń zalotką, umaluj delikatnie tuszem.  Do makijażu dziennego jedna warstwa tuszu wystarczy w zupełności.

 

 

 

 

 

 

 

9. Efekty.

 

 

 

 

Wskazówka : Głęboko osadzonych oczu nie wolno obrysowywać konturówką.  Malujemy tylko przestrzeń pod łukiem brwiowym oraz dolną powiekę. Jak na rysunku poniżej. 

Udało mi się także znaleźć, nieco ciekawsze propozycje : 

Naszym pięknym i polskim przykładem oczu głęboko osadzonych jest słynna gwiazda polskiego show biznesu, Agnieszka Chylińska. Mi osobiście mimo tego, że jej oczy są głęboko osadzone to ma na prawdę fantastyczne makijaże. Przyjżyjcie się jej kiedyś 🙂 Moim zdaniem zawsze wygląda cudownie.

Mam nadzieję, ze instrukcja przyda się Wam. Makijaż opiera się głównie na jasnych cieniach, które optycznie uwypuklają powiekę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 komentarzy do “Makijaż oczu głęboko osadzonych