Lakier do paznokci a makijaż.


Witam serdecznie 🙂 Ostatnio zgłaszałam się do paru konkursów kosmetycznych. I nie rozumiałam dlaczego przez jurry zostały wybrane blogi o paznokciach i lakierach. Myślałam że make-up i paznokcie nie mają ze sobą nic wspólnego… poza tym że są używane do tego kosmetyki kolorowe. Nie mogłam dać za wygraną i szukałam… aż znalazłam. Teraz także wam wyjaśnię co obie te rzeczy mają wspólnego ze sobą 😉

Większość  z nas stara się wybrać kolor paznokci bardzo starannie, dbając o to, by był przemyślaną częścią całej stylizacji. Paznokcie świetnie podkreślają styl dobranych ubrań i charakter będąc z nimi w harmonii kolorystycznej lub stanowiąc interesujący kontrast. Często jednak dobieramy lakier do makijażu, wówczas oba elementy stanowią stylistyczną całość.

Jeszcze niedawno najmodniejszym połączeniem makijażowym były usta i paznokcie dokładnie w tym samym odcieniu. Dziś nie musimy już tak sztywno trzymać się tej zasady, chociaż styliści i makijażyści na modowych pokazach często dobierają kolor lakieru do pomadki. Odcienie nie muszą być dopasowane idealnie ton w ton. Wystarczy, że kolory będą pochodziły z jednej grupy, np. cukierkowe, różowe usta zestawiamy z mlecznym różowym lakierem.

Dla tych, którzy lubią perfekcyjnie zaplanowany make-up, w którym nie ma miejsca na przypadkowe połączenia, polecam dobieranie lakieru do jakiegokolwiek elementu makijażu, np. oczu czy policzków. Czarna kreska niczym rama wokół oczu świetnie wygląda z ciemnymi paznokciami. Lakier na paznokciach może być też kontynuacją wielobarwnego makijażu, np. papuzie oko w kolorach turkusu, żywego niebieskiego i zieleni świetnie uzupełniają neonowe, niebieskie paznokcie  Uważaj na wielobarwności jeśli łączymy kolorowe powieki z paznokciami, resztę stylizacji (czyli ubrania i dodatki) warto pozostawić w miarę neutralnych barwach, tak aby nie stanowiły kolorystycznej konkurencji.

 

Podsumowanie ? 

Pomalowane paznokcie tworzą element kobiecego makijażu. Czasem odcień lakieru dopasowany jest do naszego ubioru, a czasami wręcz odwrotnie  jest kontrowersyjny rzucający się w oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *