Jak przygotować skórę na makijaż ślubny? 3


ikona-wpisu-755x315

Sezon ślubny w pełni. Przyszłe Panny młode, które lada moment mają stanąć na ślubnym kobiercu zrobią wszystko, by wyglądać jak najlepiej. Jednak czasemi kończy się to ryzykownymi eksperymentami. Co robić a czego unikać żeby w tym wyjątkowym dniu wyglądać genialnie? Zapraszam dalej.

Hair stylist makes the bride on the wedding day

Drogie przyszłe małżonki! Warto już o wiele wcześniej pomyśleć całościowo o swojej urodzie. Tak, systematyczne dbanie o ciało, twarz, dłonie i usta wymaga samodyscypliny, ale dobra organizacja to podstawa, a efekty na pewno będą widoczne. Najważniejsze są trzy podstawowe zasady:

1. Nie przesadzajmy!  Zarówno z ilością kosmetyków do pielęgnacji, z częstotliwością opalania, z bogactwem i formułami kremów czy też z ilością zabiegów pielęgnacyjnych. Mniej znaczy więcej, a inwestycja w dobrą jakość to klucz do sukcesu.

2. Pielęgnujmy, ale nie nadużywajmy kosmetyków.

3. Nawilżajmy i jeszcze raz nawilżajmy każdy typ cery, zarówno zewnętrznie aplikując kremy, jak i wewnętrznie, pijąc dużo wody.

bolero3

Wygląd panny młodej na ślubie to końcowy efekt skomplikowanych przygotowań, w które wpisana jest także skóra twarzy. Należy ją przygotować gruntownie zanim zostanie powleczona ślubnym makijażem

Jak prawidłowo zadbać o cerę pod makijaż?

Musimy znaleźć złoty środek, a kluczem do niego są zabiegi odpowiednio dobrane do Waszego typu cery.

 • Zabiegi dla cer odwodnionych powinny zawierać fazę kontrolowanego złuszczania naskórka, np. mikrodermabrazja korundowa lub diamentowa, czy peelingi chemiczne. Faza ta pozwoli nam pozbyć się niepotrzebnego zrogowaciałego naskórka przez który składniki aktywne poprawiające stan skóry nie mogą się przedostać.
 • Drugą fazą powinny być zabiegi intensywnie nawilżające, polepszające jakość naszego płaszcza hydro-lipidowego, który zapewni optymalne nawilżenie Twojej skóry.
  Zabiegi dla cer tzw. tłustych lub mieszanych powinny również opierać się najpierw na złuszczeniu warstwy rogowej naskórka, aby wszelkie zanieczyszczenia i niedoskonałości mogły ujrzeć “światło dzienne” – pomagamy naszej skórze samoistnie się oczyścić i jest to najlepsze, co możemy dla niej zrobić. Następuje wtedy proces oczyszczania, a my możemy zadziałać z fazą drugą – zabiegami regulującymi pracę gruczołów łojowych. Wprowadzamy wtedy zabieg opierający się na składnikach aktywnych pozwalających unormować wydzielanie sebum oraz zahamować tworzenie się zaskórników. Mamy teraz pewność iż zadziałają dogłębnie i dadzą nam oczekiwany efekt.
 • Jeśli masz cerę skłonną do zanieczyszczania, to konieczne będą zabiegi oczyszczania wykonane przez kosmetyczkę. Warto pozbywać się regularnie zaskórników, ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt. Częstotliwość tych zabiegów ustali kosmetyczka, uzależnione to jest od typu cery i skłonności do tworzenia się zaskórników. Ostatni (przedślubny) zabieg oczyszczenia cery można wykonać na ok. dwa tygodnie przed ślubem. Nawet jeśli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, to na 100% nie można przewidzieć reakcji skóry. Dlatego taki zabieg trzeba wykonać odpowiednio wcześnie.
 • Jeśli nęka Cię trądzik, to potrzebna będzie również pomoc dermatologa
 • Jeśli cera nie sprawia większych kłopotów, to warto zadbać o regularne jej nawilżanie i odżywianie (kosmetyczka ma mnóstwo zabiegów tego typu do dyspozycji i na pewno dobierze ten właściwy), częstotliwość zabiegów min. raz w miesiącu
 • Trzy, dwa tygodnie przed ślubem można wzmocnić pielęgnację i zwiększyć częstotliwość zabiegów ( dla młodej cery np. raz w tygodniu, dla pań po 25 roku życia nawet 2-3 zabiegi tygodniowo – jako kuracja kosmetyczna – oczywiście jeśli cera tego potrzebuje)
 • Z taką samą częstotliwością jak o twarz należy zadbać o dłonie i stopy (jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie, teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki (manicurzystki)

pre-wedding-Face-Skin-Care-Wellness-3

Jakie dodatkowe zabiegi na twarz są niezbędne przed ważnym dniem?

Należy zadbać o delikatną skórę wokół oczu, nikt nie wygląda korzystnie z obrzękami wokół oczu (dzieje się to za sprawą płynu limfatycznego, który nie zostaje dobrze odprowadzony do węzłów chłonnych) czy też z cieniami pod oczami. Odpowiednimi zabiegami na te mankamenty będzie np. endermologia LPG na okolicę oczu, która działa na zasadzie drenażu limfatycznego oraz poprawia mikro cyrkulację.
Twoje spojrzenie jest bardzo istotne, także warto skupić się na oprawie oka. Twoim rzęsom korzystny i zalotny wygląd nada czarna lub brązowa henna, która podkreśli kolor tęczówki.
Bardzo ważną rolę odgrywają Twoje brwi! Nie każdy zdaje sobie sprawę jak wiele daje odpowiedni kształt i kolor brwi dobrany do Twojego typu urody. Może on korzystnie zmienić wyraz twarzy na bardziej promienny czy wypoczęty.
Jeżeli nigdy wcześniej nie regulowałaś swoich brwi, warto zrobić to 2-3 tygodnie przed ślubem, abyś miała czas na oswojenie się ze zmianami.

Jak zadbać o cerę i ciało przed ślubem samodzielnie? 

Pielęgnacja w domu jest wspaniałym przedłużeniem efektów uzyskanych w gabinecie kosmetycznym, także jak najbardziej powinno się stosować do zaleceń kosmetologa. Odpowiedni krem na noc i na dzień dobrany pod Twój rodzaj cery będzie owocował wspaniałymi efektami.

 • Podczas aplikacji kremu zawsze warto przemasować skórę okrężnymi ruchami, zwiększy to jej chłonność kosmetyków oraz pobudzi do regeneracji.
 • Dokładny i sumienny demakijaż opłaci się dwukrotnie, skóra lepiej będzie przyswajać składniki aktywne zawarte w kremach oraz nie będą się tworzyć zaskórniki oraz niedoskonałości.
 • Warto pamiętać, że jeżeli mamy w planach domowy peeling całego ciała nie należy depilować się tuż przed aplikacją preparatu. Taki błąd wywoła niepotrzebną reakcję skóry w postaci krost i zaczerwienienia.

Wedding-Make-Up-Look-prima

O tak ładnie zadbaną i wypielęgnowaną skórę pozostaje już tylko dbać w sposób wskazany przez kosmetyczkę. Nie należy przed ślubem próbować na własną rękę nowych kosmetyków do makijażu, ani także do pielęgnacji czy myjących. Tego typu pokusy i próby samodzielności mogą się skończyć marnie, czyli wysypką lub innym objawem uczulenia.

W międzyczasie należy umówić się na próbny makijaż lub wykonać go samodzielne w domu, zależnie od możliwości finansowych. Niezależnie od okoliczności, na naszej twarzy, wspartej dodatkową pielęgnacją, musi znaleźć się wyjątkowy makijaż godny panny młodej.

wybierz się na zabieg depilacji. Zadbaj głównie o 4 obszary: nogi, bikini, pachy i przedramiona.

face

W dniu ślubu

 • Pamiętaj, aby się wyspać! Na kilka minut połóż na oczy żelowy kompres, aby zapobiec opuchliźnie i użyj lekkiego kremu nawilżajacego. Od fryzjera biegniesz do wizażystki. Tej kolejności nie zmieniaj gdyż przy myciu włosów możesz zniszczyć przedślubny makijaż. Warto poprosić kosmetyczkę o dodatkowy masaż twarzy, który Was wyciszy i zrelaksuje oraz poprawi stan Waszej skóry. Cera będzie bardziej promienna i nawilżona.

w660

 

10 przykazań pięknej panny młodej :

 

1. Nie będziesz próbować nowych produktów na tydzień przed ślubem:

To nie jest moment na eksperymenty. Jeśli możesz się powstrzymać, nie umawiaj się w tym tygodniu na nowy zabieg złuszczający z zastosowaniem produktów, których do tej pory nie używałaś

2. Wytrwale poszukuj idealnej pomadki:

Ślub to przede wszystkim mnóstwo pocałunków, rozmów, jedzenia, picia, pocałunków, picia. Dlatego twoja pomadka musi mieć nie tylko idealny kolor ale i genialną trwałość. Przed ślubem znajdź z makijażystką idealny produkt do poprawiania makijażu ust już w trakcie imprezy. Pierwsza warstwa nałożona przez wizażystkę przed ślubem będzie perfekcyjna, potem – wszystko zależy od twoich umiejętności i produktu.

3. Pozostań sobą:

To że ślub tuż tuż, nie oznacza, że masz zmienić się w Olivię Palermo, Kim Kardashian czy Kate Middleton. Decyduj zgodnie z własnym gustem i potrzebami, a nie trendami czy sugestiami dobrej cioci. Nie pozwalaj aby porady innych wzięły górę nad twoimi przekonaniami. Słuchaj tych, którym ufasz najbardziej i bądź pewna decyzji, jakie podejmujesz.

lace-wedding-dress

4. Pij wodę:

Nigdy nie ignoruj mocy, jaką ma woda. Nawilża twoją cerę, usuwa zanieczyszczenia, chroni przed bólami głowy i pomaga zwalczać stres. Będziesz mieć więcej siły do realizowania kolejnych zadań.

5. Pamiętaj, że twoje ciało jest świątynią:

Tak jak nie eks­pe­ry­men­tu­jesz z no­wy­mi pro­duk­ta­mi do twa­rzy, tak nie ru­szasz no­we­go sa­mo­opa­la­cza, gru­bo­ziar­ni­ste­go pe­elin­gu czy bańki chiń­skiej. Przed ślu­bem z cia­łem ob­cho­dzisz się jak z jaj­kiem. Jesz 5 po­sił­ków dzien­nie, uni­kasz rze­czy które po­wo­du­ją wzdę­cia.

6. Pinterest twoim przewodnikiem:

Jeśli cho­dzi o slub, nie ma lep­sze­go źró­dła in­spi­ra­cji, niż Pin­te­rest. Ko­bie­ty i firmy wed­ding plan­ner­skie na całym świe­cie umiesz­cza­ją swoje in­spi­ra­cje wła­śnie tam. Więc jeśli szu­kasz pod­po­wie­dzi w kwe­stii fry­zu­ry, wy­bo­ru ser­we­tek czy musz­ki dla przy­szłe­go męża, znaj­dziesz je tam!

73bf9ad5991cab20181116c73b6bad60

7. Zadbaj o swoje włosy:

Pięk­na ślub­na fry­zu­ra za­czy­na się od pięk­nych wło­sów. Wy­ko­rzy­staj czas po­zo­sta­ły przed ślu­bem aby za­dbać o swoje pukle: od­po­wied­nio wcze­śnie umów się na pod­cię­cie kon­có­wek czy za­bieg na­wil­ża­ją­co – re­ge­ne­ru­ją­cy albo far­bo­wa­nie, tylko pa­mię­taj – zmia­nę ko­lo­ru pla­nuj ze spo­rym wy­prze­dze­niem, aby mieć czas na ewen­tu­al­ne po­praw­ki. W do­brych sa­lo­nach fry­zjer­skich mo­żesz uło­żyć cały plan na­praw­czo – upięk­sza­ją­cy dla swo­ich wło­sów, tak aby w dniu ślubu wy­glą­dać zja­wi­sko­wo.

8. Uważnie wybieraj ozdoby na włosy:

Ozdo­bom na włosy po­win­naś po­świę­cić tyle samo czasu, co ślub­nej bi­żu­te­rii. Na rynku znaj­dziesz masę ozdób, od bar­dzo ta­nich, do prze­sad­nie dro­gich. Nie­ste­ty ja­kość tych­że też bywa różna. Dla­te­go wy­bie­ra­jąc ozdo­by do wło­sów pa­mię­taj o sty­li­za­cji jako ca­ło­ści. Czy pa­su­ją do su­kien­ki? Czy nie gryzą się z kol­czy­ka­mi? Czy nie są bar­dziej stroj­ne niż cała resz­ta? A może za­miast sztucz­nych kwia­tów warto roz­wa­żyć na­tu­ral­ne? Są nie­dro­gie, wy­sma­ko­wa­ne i na­da­ją ca­ło­ści ro­man­tycz­ne­go kli­ma­tu. Nie prze­pa­dasz za kwia­ta­mi? Może w two­jej ro­dzi­nie znaj­dzie się grze­bień do wło­sów vin­ta­ge, który mo­żesz włą­czyć do sty­li­za­cji?

wedding-hair-2014

9. Podkreślaj swoje naturalne atuty:

Prze­dłu­ża­nie wło­sów i mocno wy­pcha­ne gąbka sta­ni­ki to kosz­mar­ny stan­dard w świe­cie pa­nien mło­dych. Dziew­czy­ny, któ­rych włosy nie przy­po­mi­na­ją zja­wi­sko­wych loków mo­de­lek Vic­to­ria’s Se­cret mogą zde­cy­do­wać się na do­cze­pia­ne pasma. Nie mu­sisz od razu prze­dłu­żać każ­de­go wło­ska. Kilka do­pię­tych pa­se­mek wy­star­czy, aby włosy na­bra­ły ob­ję­to­ści. Grunt, żeby po­ży­czo­ne włosy ide­al­nie sta­pia­ły się z two­imi na­tu­ral­ny­mi. Po­dob­nie w kwe­stii biu­stu. Jeśli w jedną noc prze­sko­czysz z roz­mia­ru 70 C do F efekt bę­dzie sztucz­ny i wi­docz­ny na milę. Pod­kreśl to, co masz, a nie sta­raj się tego zmie­nić.

10. Nie panikuj:

Z re­ali­za­cją tego przy­ka­za­nia bę­dzie naj­trud­niej. Ale pa­mię­taj, że facet który klęk­nął I za­de­kla­ro­wał, że chce spę­dzić z tobą resz­tę życia, nie ocze­ku­je, że w dniu ślubu bę­dziesz kimś innym. Chce cie­bie – tej która pła­cze na „Królu lwie” i nie może się oprzeć śpie­wa­niu na głos pio­se­nek Tay­lor Swift. Tej, którą widzi co­dzien­nie rano z roz­czo­chra­ny­mi wło­sa­mi i bez ma­ki­ja­żu. Nie sta­raj się wy­glą­dać ide­al­nie. Sta­raj się czuć ide­al­nie. I pa­mię­taj, on bie­rze ślub z tobą nie z kimś kto umie w 3 mie­sią­ce przejść me­ta­mor­fo­zę godną Brzy­du­li Betty.

13-wedding-dress1

Goście, sukienka, obrączki, wesele, kwiaty, włosy, etc. Oczywiście można zatrudnić osobę, która zajmie się organizacją ślubu – „wedding plannerkę”, ale nawet ona nie podejmie za nas decyzji, jaki makijaż wybrać na ślub i nie powstrzyma nas przed popełnieniem głupot na kilka dni przed ceremonią. Warto więc zapamiętać 10 urodowych przykazań panny młodej.

Pielęgnacją warto zająć się kompleksowo: zadbać o ciało, dłonie, paznokcie, stopy, skórę twarzy oraz włosy. W końcu taki dzień zdarza się tylko raz w życiu! 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarzy do “Jak przygotować skórę na makijaż ślubny?

 • Avatar
  Paulina

  Hej.Ja trochę z innej beczki.Chciałam Ci tylko napisać,że bardzo długo nie odwiedzałam Twojego bloga i jestem w szczerym szoku.To,co osiągnęłaś:niebo,a ziemia.Po przejrzeniu Twoich makijaży zbieram szczękę z podłogi.Nie chcę Ci teraz wbijać szpili,po prostu uważam,że kiedyś bardzo chciałaś malować,było czuć że to kochasz,ale nie do końca było to widać w Twoich makijażach,a teraz jesteś żywym przykładem na to,że trening czyni mistrza!Pozdrawiam;)

  • Avatar
   probakowska9 Autor wpisu

   Witam, to prawda sama widzę dużą różnicę i jestem zadowolona z efektów swojej długoletniej, ciężkiej pracy.
   I tym bardziej mi miło, że są osoby, które także to dostrzegają. Dziękuję za miłe słowo i wsparcie, no i zapraszam częściej 🙂
   Pozdrawiam serdecznie! 🙂