Gala Bursztynu I Mody Amber Look Trends Styles 2013 – relacja


WP_000081

 

22 marca 2013 w Centrum Stocznia Gdańska o godzinie 20 miała miejsce Gala Bursztynu I Mody Amber Look Trends Styles 2013 .

Impreza adresowana była do wszystkich, dzięki którym kamienie i wyroby jubilerskie trafiają do klientów z całego świata: właścicieli galerii, sklepów jubilerskich i hurtowni. Stałymi bywalcami targów są również ci, których aktywność związana jest z rynkiem jubilerskim: producenci i dystrybutorzy sprzętu dla branży jubilerskiej, specjaliści tematu, naukowcy, placówki muzealne, stowarzyszenia i fundacje. To okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, ale i rozeznania najnowszych, światowych trendów. Gala odbyła się w Centrum Stocznia Gdańsk  podyktowana ucieczką od luksusu w jeszcze ostałe mocno nadszarpnięte upływającym czasem pozostałości po kolebce Solidarności.Popowy charakter gali bursztynowej od początku nadał występ emanującej wyjątkową energią Agnieszki Burcan, wokalistki zespołu Plastic.

Ale to co sprawiło, że Amber Look 2013 stało się ważnym wydarzeniem kulturalnym, to oczywiście świetne pokazy projektantów. Na podłużnym pełnym bieli podeście ze schodową nasadą, zaprezentowało się dziewięć twórczych duetów, a także tercetów. Projektanci biżuterii współpracowali z projektantami strojów. Podziwialiśmy zarazem jedno i drugie.

Pośrodku sali koncertowej stanął wielki wybieg. U jego szczytu umieszczono białe tło, a pęknięcie w materiale stanowiło wyjście zza kulis. Minimalistycznie i graficznie – tak w skrócie można nazwać scenografię, którą stworzył Maciej Chojnacki, scenograf współpracujący z wieloma teatrami w Polsce, w tym z Teatrem Wybrzeże. Wrażenie robiło zawieszone między filarami zaplecze techniczne. Wielka machina obsługująca pokazy mody, czyli fryzjerzy, specjaliści od makijażu, akustycy, oświetleniowcy, dosłownie wszyscy, byli tego wieczora widoczni. Sceniczny „brud” zyskał więc nową jakość.

Podczas gali, przy jak zwykle znakomitej muzyce, zaprezentowano krótkie pokazy o takich nazwach, j ak

  • „Fresh like spring” grupy Eva Stone, Eva&Rafał Szyszko i UFUFU
  • „Amber Wedding” duetu Danuta Burczik-Kruczkowska i Joanna Weyna
  • „Wonderland” autorstwa Wojciecha Kalandyka, Macieja Rozenberga i Alicji Alchimionek.
  •  pn. „20” pomorskiego tercetu Paulina Binek i Atelier Słoma&Trymbulak
  •  „Comete” bursztynowa kolekcja Michała Starosta i absolwentów ASP w Gdańsku, została umieszczona na czarnych półpiersiach modelek, których twarze zakryte maskami dodawały tajemniczości.

Podczas tegorocznego Amber Look 2013 odbyły się również pokazy:

  • Temptation (Aleksander Gliwiński, Magdalena Arłukiewicz)
  • Nautilus (jankowska & tomaszewski)
  • Sevgilim (Danka Czapnik, Irina Panicheva)
  • Tribal Spirit (Radosław Szwed, Dvorus).

A oto krótka fotorelacja z wydarzenia, którego byłam świadkiem :
IMG_5608 IMG_5635 IMG_5708 IMG_5710 IMG_5746 IMG_5837 IMG_5848 IMG_5899 IMG_5915 IMG_5975 kolaż kolaż (2) kolaż (3) kolaż (4) kolaż (5) kolaż (6) kolaż (7) kolaż (8) kolaż (9) kolaż (10) kolaż (11) kolaż (12)kolaż (13)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *