DIY: Jak uratować ulubiony puder lub cień. 1


Witam serdecznie 🙂

dziś przygotowałam wpis o tym jak uratować swój ulubiony puder lub cień. Jestem pewna, że nie tylko mnie się zdarzyło, w pośpiechu robić makijaż i niechcący źle odłożyć kosmetyk, co potem miało skutki tragiczne. Dlatego też chciałam przedstawić prosty i domowy sposób na to, jak szybko nasz ulubiony kosmetyk można przywrócić  do ponownego użytku.

A więc zapraszam na wpis pt. :
IMG_0721a

 

 

Do tej prostej operacji potrzebne nam będą :

  1.  Wysoko procentowa ciecz – zwana wódką
  2. Oczywiście nasz ukochany kosmetyk
  3. Kawałek foli spożywczej
  4. łyżeczka
  5. coś do sprasowania (ugniecenia) -> ja użyję denka od butelki mleczka do demakijażu
  6. Ręcznik jednorazowy

IMG_0718

 

 

1. Przygotuj kosmetyk

IMG_0721

 

 

2. Przyłóż folię spożywczą

IMG_0722Drugą stroną łyżeczki rozdrobnij puder w proszek.

3. Dolej alkoholu

IMG_0724

Alkoholu dolewamy w zależności od wielkości kosmetyku. Ja do swojego pudru dolałam jedną łyżeczkę. Ważne jest aby dobrać odpowiednią ilość cieczy.

4. Następnie mieszamy naszą mieszankę alkoholu z pudrem

IMG_0725Czynność mieszania również wykonałam drugą stroną łyżeczki. Mieszamy tak długo aż pozbędziemy się wszystkich grudek i uzyskamy jednolitą, gładką masę.

5. Utwardzamy

IMG_0726Tą czynność można również wykonać palcami. Ważne jest jednak aby przedmiot którym chcemy sprasować kosmetyk owinąć ręcznikiem papierowym, który wsiąknie nadmiar alkoholu. Pamiętajmy też o tym, aby ręcznik przyłożyć na mniej niż 5 sekund, tylko po to, żeby z pudru nie zrobił się kamień.

6. Niech alkohol odparuje

IMG_0727Następnie zostawmy puder na parę godzin, żeby alkohol, którego nie udało nam się odsączyć chusteczką mógł odparować. Gdy całkowicie wyschnie nadaje się do użytku.

Podobną czynność jak już wcześniej wspomniałam można wykonać na cieniu do powiek, różu czy innych kosmetykach prasowanych. W jakiś sposób jest to metoda na zaoszczędzeniu pieniędzy 😉

Pozdrawiam, Patii.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “DIY: Jak uratować ulubiony puder lub cień.