Delikatny makijaż dzienny


Ostatnio mam sporo na głowie i tym samym nie mam czasu na poświęcenie czasu na zdjęcia. Dlatego też tym razem pozwolę sobie zrobić naukę makijażu delikatnego, można nawet rzec że na co dzień ale bez udziału moich zdjęć. Ale obiecałam Oliwi że zrobię dla niej tego typu tutorial ze specjalną dedykacją. Mam nadzieję że się spodoba 🙂

Zainspiruje się makijażem Audrey Hepburn.

Jest to wyrafinowany makijaż oczu, który kobiety na całym świecie od lat chętnie kopiują.  Jego perfekcyjne wykonanie wymaga pewnej wprawy,  ale jeśli przećwiczysz go w zaciszu własnego domu,  przed dobrze oświetlonym lutrem, nie powinnaś mieć kłopotu.


Przygotuj:

  • bazę pod makijaż,
  • biały cień do powiek,
  •  różowy puder rozświetlający,
  • czarny eyeliner,
  • czarny tusz do rzęs.

 

Makijaż krok  po kroku:

 

1. Na powiekę nałóż bazę pod makijaż – dzięki temu, później aplikowane kosmetyki utrzymają się dłużej.

2. Powieki pokryj białym cieniem. Rozprowadź go jak najbardziej równomiernie, tak by stanowił jednolite tło.

3. Czas namalować kreski na górnej powiece. Dzięki eyelinerowi w płynie będą trwałe i wyraziste. Zacznij bliziutko linii rzęs, od mniej więcej środka powieki i najpierw przesuń pędzelek w stronę zewnętrznego kącika, potem zajmij się okolicami wewnętrznego krańca powieki. Kreska powinna być lekko wywinięta ku górze . Jeśli malunki na każdym oku będą identyczne i symetryczne, to znaczy, że najtrudniejszy etap masz już za sobą.

4. Teraz ponownie pokryj całą powiekę białym cieniem.

5. Górną granicę powiek podkreśl szarym cieniem.

6. Dolną powiekę pomaluj delikatnie różowym pudrem rozświetlającym.

7. Rzęsy dokładnie wytuszuj.

 

Tego rodzaju makijaż jest ponadczasowy, zawsze modny i bardzo klasyczny, więc wielcy kreatorzy chętnie go kopiują, lekko urozmaicając, np. zmieniając kolor eyelinera  albo doklejając sztuczne rzęsy

 

Ja podobnego makijażu tylko w innej kolorystyce ( cielisto-beżowej) użyłam do sesji z Martą w opuszczonym Hotelu.
Koncepcja zdjęć miała być kontrastowa. Słodka dziewczyna w okrutnym miejscu. Myślę że efekty były zadowalające, ale możecie też ocenić to sami :

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *