Cienie do powiek 1


Witam, dzisiejszy wpis poświecę kosmetykom kolorowym a mianowicie cieniom do powiek. I chciałam także poinformować że już niedługo będzie troszkę więcej praktyki niż teorii 🙂 Będzie można znaleźć filmy na youtube bądź makijaże wykonywane krok po kroku. Jest to trochę pracochłonne ale czego się nie robi dla odrobiny szczęścia? 🙂

Cienie do powiek nie tylko podkreślają kolor oczu, ale również mogą optycznie skorygować ich kształt.               I rozróżniamy cienie w: 

  • w pudrze
  • w kremie
  • w sztyfcie
  • w płynie (z aplikatorem z zakończoną gąbką)

Wybierając cienie kieruj się zasadą nie malowana oczu cieniem w kolorze twojej tęczówki. Na dzień wybieraj cienie o delikatnym satynowym połysku, najlepiej beżowe, różowe i brązowe. Na wieczorne wyjście możesz sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji.

1) Zanim nałożysz cień przypudruj powieki i rozprowadź nich bazę w kolorze beżowym lub jasno różowym.

2) Jasnym cieniem malujemy powiekę aż pod łuk brwiowy. Następnie malujemy ruchomą część powieki górnej do załamania cieniem w wybranym kolorze.

3) Omijamy wewnętrzne kąciki, ponieważ należy je pokryć jasnym świetlistym cieniem. Zatuszuje to zmęczenie i doda spojrzeniu blasku.

 

Modelowanie oka za pomocą cieni:

Oczy blisko osadzone:

Przy nasadzie nosa nakładamy bardzo jasny cień. Dolną i górną krawędź oka podkreślamy ciemniejszym cieniem.

Oczy szeroko osadzone

Ciemny cień nakładamy przy wewnętrznym kąciku oka. Nie malujemy wydłużonych kresek kredką przy zewnętrznym kąciku.

Oczy głęboko osadzone

Najlepsze dla ciebie będą jasne cienie. Ciemne dają efekt głębi, którego chcemy się tu pozbyć.

Raczej unikaj obrysowywania oka kredką czy eyelinerem. Wewnętrzna krawędź dolnej powieki malujemy białą kredką. Dobrze wytuszuj rzęsy tuszem wydłużającym.

Oczy małe

Tuż przy nasadzie nosa i pod brwiami malujemy jasnym cieniem linię. Górną powiekę pokryj ciemniejszym cieniem. Wewnętrzną krawędź powieki pomaluj białą kredką.

Oczy duże

Nie maluj oczu jasnymi perłowymi cieniami, bo to jeszcze bardziej je powiększy. Stosuj ciemne i matowe cienie w pudrze. Rzęsy pomaluj pogrubiająca maskarą.

Mam nadzieję , że już niedługo będę mogła pokazać na sobie jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do polubienia fan-page’u . Pozdrawiam ! 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Cienie do powiek