Brwi – oprawą twarzy


Często nie doceniamy ogromnego znacznia, jakie dla wyglądu twarzy ma kształt i wygląd brwi. Wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie przy pomocy oczu czy ust, ale właśnie brwi wyrażamy najwięcej emocji. Proporcjonalne i współgrające z rysami łuki podkreślają kształt całej twarzy i urodę oczu, dlatego tak ważne jest aby zawsze były starannie wyregulowane i zadbane.

Brwi nadają każdej twarzy niepowtarzalny wygląd. Powinny być dopasowane do jej kształtu, ale także zachować swą pierwotną linię. Tylko wtedy nasza buzia będzie wyglądała naturalnie, a oczy zostaną ładnie wyeksponowane. Nauczymy cię, jak modelować je profesjonalnie.

 

Jak wymodelować odpowiedni kształt brwi?

 • Przed depilowaniem brwi, przyłóż do nich kostkę lodu. Dzięki temu obkurczysz naczynia krwionośne i zmniejszysz ból przy wyrywaniu włosków.
 • Rozczesz brwi szczoteczką, dzięki czemu unikniesz błędów w depilacji. Włoski ułożą się odpowiednio i będziesz wiedziała, który jest zbędny. Depiluj je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.
 • Brwi powinny przypominać dwa łagodnie wygięte łuki, nie połączone ze sobą.
 • Aby dobrze wykonać korektę brwi, możesz pomóc sobie kredką lub ołówkiem.

 

1. Kredkę ustaw pionowo tuż przy skrzydełku nosa. Po początek łuku brwiowego.

 

 

 

 

2. Najwyższe wygięcie łuku powinno znajdować się na jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika. Przesuń ołówej równolegle w kierunku źrenicy, tak aby ją zakrywał. To środek twojej brwi.

 

 

3. Zbyt długie brwi nadają twarzy smutny wyraz, dlatego zbędne włoski należy powyrywać. Koniec łuku brwiowego znajduje się w punkcie, w którym ukośnie pada kredka – na linii od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.

 

 

 

4. Usuwamy też zbędne włoski pod brwiami. Odległość pomiędzy początkiem a końcem brwi powinna przebiegac na jednej linii. Przyłóż w to miejsce kredkę, tak aby opierała się o powiekę.

 

 

wygląd ostateczny

Wydepilowane brwi należy uczesać szczoteczką do brwi lub szczoteczką od zużytej maskary. Jeśli Twoje brwi są zbyt cienkie bądź bez wyrazu, możesz je delikatnie podkreślić kredką do oczu. Nigdy nie rysuj ciągłej kreski, lecz malutkie, delikatne kreseczki.

 

Podstawowe błędy przy depilacji:

 • Nadawanie im kształtu cienkich, równych łuków niczym jak u Grety Garbo. Taki kształt brwi jest nie modny, postarza, nadaje często twarzy (zwłaszcza młodej) teatralny wygląd. Dodatkowo częsta taka depilacja bardzo osłabia cebulki i mogą włoski nie odrosnąć.
 • Zmienianie linii brwi. Jeśli usunie się zbyt dużo włosków ze środkowej części brwi możemy uzyskać demoniczny, wręcz groźny wyraz twarzy. Depilacja włosków od środka czoła nada wyraz wiecznego zdziwienia a równe półkoliste brwi pogłębiają wrażenie smutku. Dlatego jeśli już zdecydujesz się na zmianę kształtu brwi to lepiej jest oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.
 • Usuwanie włosków nad górną linią brwi. Jest to niebezpieczne bo można uszkodzić nerw trójdzielny.
 • Strzyżenie. Jeśli włoski układają się w różnych kierunkach to lepiej jest usztywnić je odrobiną lakieru bądź żelu zamiast je strzyc. Inaczej włoski będą coraz grubsze i mocniejsze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partie twarzy, które można cieniowaniem skorygować,

czyli optycznie cofnąć lub wyszczuplić:

 • okrągłe policzki; kosmetyk, którym cieniujemy nakładamy ukośnie poniżej kości policzkowej (przypominam, że na kości policzkowej nakładamy róż); aby efekt był naprawdę dobry przejście między różem a „cieniem” musi być bardzo płynne i delikatne;
 • szeroka szczęka; ścinamy delikatnie boki żuchwy; tego typu korekcję polecam raczej na wieczorowe wyjścia, przy świetle dziennym żuchwa może za bardzo odcinać się od szyi;
 • szerokie czoło; brązowym różem w pudrze pokrywa się skórę przy nasadzie włosów; ten sam zabieg przy owalnej linii włosów wykonany delikatnym różem o tonacji różowej lub brzoskwiniowej bardzo ożywi i odświeży twarz;
 • szeroki nos; oczywiście przyciemniamy go po bokach;
 • długi nos i wystająca broda; skracamy nanosząc na jego koniuszek odrobinę ciemniejszego podkładu albo pudru w kamieniu;

Podkreślanie brwi.

Jeśli włoski brwi są zbyt rzadkie i nierówne można je wypełnić mocno  zaostrzoną kredką do oczu, w zależności od koloru brwi jasno- lub ciemnobrązową. Nie rysujemy jednej szerokiej kreski, ale szereg malutkich kreseczek pomiędzy włoskami, zawsze z dołu do góry. Można tez podkreslic  brwi brazowym lub czarnym cieniem.

 

Włoski zbyt jasne ale o regularnym kształcie można przyciemnić brązowym cieniem do powiek. Najlepszy jest do tego cienki ukośnie ścięty pędzelek, można również pomalować brwi i rzęsy henną – naturalną bądź syntetyczną. Kosmetyczka ma do wyboru barwy: czarną, brązową, granatową czy szarą. Może je dowolnie mieszać po to aby otrzymać odcień najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosów. Możesz je również ufarbować o jeden – dwa tony ciemniej. Pamiętaj lepiej jaśniej, niż za ciemno…

 

Znalazłam też film na youtube z dość nietypowem , ale wydaje mi się oglądając ten film skutecznym sposobem na regulacje brwi :
[youtube width=”600″ height=”365″ video_id=”a5KvEax0TNE”]

 

Bujne szerokie brwi nadają twarzy groźny wygląd a przy okazji postarzają, nic więc dziwnego, że większość kobiet ma tendencję do zbyt intensywnej depilacji. Jeżeli brwi nie chcą odrosnąć wybawieniem może stać się makijaż permanentny.

 

Pielęgnacja brwi .

Brwi, jak każdy inny element twarzy, wymagają pielęgnacji. Wprawdzie zmienia się moda, ale istnieją ponadczasowe zasady, których przestrzeganie gwarantuje ładny, interesujący wygląd twarzy. Dlatego też do brwi stosuje się odżywki . Do tego typu pielęgnacji jest mnóstwo kosmetyków, które każda z nas dobiera wg. swoich indywidualnych potrzeb 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *